Pregleda: 1336

Odbojka: Spartak poražen u Požarevcu (3:0)

12.11.2017. u 10:39h

Odbojkaši Spartaka poraženi su na gostovanju Mladom radniku sa maksimalnih 3:0, ali to svako nije bio jednostran meč u kojem nije bilo rezultatske neizvesnosti i velike borbe na obe strane. Baš naprotiv domaći su u dva seta slomili Spartak tek u samoj završnici i tako sačuvali ceo plen u svom dvorištu.

U prvom setu posle prilično ujendačene igre domaći su pri rezultatau 15:14 napravili seriju od 5:1, otišli na velikih 20:15, ali uspeo je Spartak da se vrati u set, priđe na 24:23, ali Požarevci prvi dolaze do odlučujućeg poena za vođstvo od 1:0.

Drugi set bolje otvaraju domaći, imali su preednost 10:4, Spartak je pokušavao da održi korak ali Mladi radnik je odbijao takve napore Subotičana, čuvao i posetepeno dizao prednost za mirnjiji ulazak u završnicu seta. Na 20:15 Spartak je stao, a domaći su serijom 5:1 došli do svog drugog osvojenog seta.

Treći set bio je dosta sličan prvom. Ekipe su bile ujednačene, ali najviše što su Subotičani uspeli da urade je da drže rezultatski priključak, ne i da povedu. Mladi radnik je došao na 24:20, imao četiri set lopte, ali tek poslednju je iskoristio za 25:23 i 3:0 u setovima

Mladi radnik - Spartak 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

Mladi radnik: Duduj 6, Pajkić, Savić 6, Kovačević 1, Medan 2, Tonić, Buša 12, Lončar, Popović 9, Ilić (L), Jelić, Čupković 17

Spartak: Milović (L), Arsenoski 1, Jungić 5, Veselinović 2, Peić (L), Seizović, Eremić 8, Kovačević 6, Rajković, Kecman 10, Tumbas 6, Sinđelić

U narednom kolu Spartak još jednom gostuje, ovaj put Jedinstvu u Staroj Pazovi.