Pregleda: 1021

Odbojka: Spartak maksimalan na gostovanju protiv Partizana

02.02.2024. u 10:37h
U odloženom meču 13. kola Superlige Spartak je sinoć gostova Partizanu i savladao ga sa maksimalnih 3-0. U narednom kolu "golubovi" sutra (subota) od 19 časova dočekuju ekipu Jedinstva iz Stare Pazove.

Gostovanje u u Beogradu prošlo je iznenađujuće lako, o čemu delimično govori i rezultat. Prvi set je već nagovestio u kome pravcu će ići ovaj meč - sigurna igra Subotičana, ili slab otpor podmlađenih Beograđana, svega po malo, donelo je prednost za plave. Drugi set prilično drugačija priča, trgnuli su se domaći, pokazali su deo arsenala kojim raspolažu, ali ipak kvalitet je ponovo došao do izražaja i prvi do odlučujučeg poena set dolaze Subotičani za 0-2.

Treći set je samo u prvom delu ličio na drugi, ali nade za neki eventualni povrataka "crno-belih" iz minuta u minut sve je bio manje izvestan, Spartak je ubacio u treću brzinu i otklonio sve dileme o pobedniku ovog meča.

Partizan - Spartak 0:3
(16:25, 21;25, 14:25)

Partizan: Dopuđ 9 (23-8, 2 gr, 1 izbl, 1 bl, 3 sg, 19 prijema), Tadić 14 (24-13, 2 gr, 1 izbl, 1 as, 2 sg, 12 prijema), Janković 2 (2 bl), Đurđević 1 (1 bl, 1 sg), Cvetković 9 (28-9, 4 gr, 3 izbl, 2 sg, 1 prijem, 1 gr), Petrović 2 (7-1, 4 gr, 1 as, 2 sg, 1 prijem), Krsteski (libero, 17 prijema, 2 gr), Bićanin, Milosavljević 1 (7-1, 1 gr, 2 izbl, 1 sg, 13 prijema, 1 gr), Aleksić. Nisu igrali: Popović (libero), Mairnović, Mrdak, Bjelica. Trener: Bojan Janić.

Spartak: Mašulović 14 (24-14, 1 gr, 1 izbl, 2 sg, 15 prijema, 1 gr), Jungić 9 (19-7, 1 izbl, 1 bl, 1 as, 1 sg, 15 prijema), Lečić 3 (4-2, 1 gr, 1 as), Vučikić 4 (2-1, 2 bl, 1 as, 3 sg), Pavlović 8 (9-5, 1 gr, 1 izbl, 3 bl), Džasper 14 (16-11, 1 izbl, 2 bl, 1 as, 3 sg), Peić (libero, 12 prijema, 1 gr), Tončić, Šebek (libero). Nisu igrali: Džekson, Šuvački, Kujundzić, Tumbas, Dulić. Trener: Raško Jovanović.

Posle četrnaest odigranih mečeva Spartak drži poziciju broj 6, sa 8 pobed ai 6 poraza. Naredni prvenstveni duel je zakazan za subotu od 19 časova u Hali sportova, kada u Suboticu dolazi Jedinstvo.