Od 1. novembra obavezne zimske gume

24.10.2013. u 16:20h
5
6370
Izvor: RTV City
Agencije za bezbednost saobraćaja Srbije saopštila je da od 1. novembra do 1. aprila putnička vozila na svim točkovima moraju imati zimske pneumatike kada su na kolovozu sneg, led ili poledica.
Od 1. novembra obavezne zimske gume

"Dubina gazećeg sloja na pneumaticima za zimsku upotrebu ne sme biti manja od četiri milimetra. Zimska oprema nije obavezna u danima kada su vremenske prilike takve da nema snega i leda", navodi se u saopštenju.

Od 1. novembra do 1. aprila, van naseljenog mesta, obavezno je da u prtljažniku vozila budu lanci za sneg ili druga slična oprema. Lanci se montiraju na pogonske točkove na deonicama puta koje su označene znakom obaveze upotrebe lanaca kada je sneg na kolovozu. U naselju, vozila ne moraju biti opremljena lancima.

Postavljeno pre 12 godina i 7 meseci
5
6370

Komentari

0
Komentara
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.