Novina za penzionere vezana za isplatu penzija
25.09.2013. u 11:35h
5
5847
Od danas primalac naknade penzionog fonda koji se u vreme dolaska poštara ne zatekne na prijavljenoj adresi svoju penziju će kao i ranije moći da podigne na šalteru pošte, a ukoliko ne uradi u određenom roku iznos će se vratiti PIO fondu i dodati na sledeću isplatu.
Kako saznajemo u Fondu penzijskog invalidskog osiguranja, od danas penzioner koji nije kod kuće u vreme isplate penzije, od poštara dobija pismeno obaveštenje iz koga će moći da sazna za koje vreme može da preuzme svoj novac. Ako to ne uradi, penzija će se vratiti direkciji PIO fonda radi anulacije, i taj deo primanja biće isplaćen uz naredni ček.
Za penzionere iz kategorije samostalnih delatnosti i poljoprivrednih penzionera ovaj način isplate je već u primeni.
Postavljeno pre 12 godina i 8 meseci
5
5847
Komentari