Na subotičkoj crkvi obnovljen toranj
U pravoslavnom hramu Svetog vaznesenja gospodnjeg u Subotici završena je restauracija tornja starog sto godina, od vremena kada je crkva dobila današnji oblik. Ovo je samo deo prve faze obnove Srpske pravoslavne crkve koja obuhvata i zapadnu fasadu.
Posle provere i popravki drvene konstrukcije toranj je obložen bakarnim limom. Restauracija je rađena po projektu arhitekte Jagode Alamantić iz Zavoda za zaštitu kulture, a radove finansira Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine.
Očekuje se da će obnova crkve biti nastavljena naredne godine kada će biti i popravljen krov koji prokišnjava. Planira se malterisanje i krečenje čitavog hrama.
Postavljeno pre 15 godina i 7 meseci
0
2192
Komentari