Komentara: 6
Pregleda: 10049

Mačković i Pivač osvojili zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu (U23)

26.08.2016. u 17:20h
Naš dvojac bez kormilara u kvalifikacijama je zauzeo drugo mesto i obezbedio direktan plasman u finale, a u današnjem finalu je bio bolji i od Amerikanaca i od Francuza za fantastičnu zlatnu medalju.

Srpski dvojac bez kormilara Martin Mačković i Viktor Pivač osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji mlađih seniora na Svetskom prvenstvu za seniore u neolimpijskim disciplinama, seniore do 23 godine u Roterdamu.

Mačković i Pivač su se plasirali u finale već iz kvalifikacija kao drugi (6:48.29) iza SAD (6:41.05) čime su sebi "kupili" čak četiri dana pauze pred najbitniji okršaj u Roterdamu, za svetska odličja.

U današnjoj finalnoj trci naš dvojac bez kormilara od prvog zaveslaja preuzeo je vođstvo i odlično ga sačuvao do kraja (6:58.01), završivši tako ispred Francuske posade za 1.43s, odnosno Američke čak 4.03s.

Srpski dvojac ponosno je stajao i pevao himnu Srbije, prezadovoljni uspehom koji su ostvarili, ali i pokazali da imaju sjajnu budućnost, te da nas očekuje mnogo radovanja.

Mačković je član Veslačkog kluba "Palić", dok je Pivač iz VK "Grafičar".