Lopovi i dalje kradu železničku opremu
Lopovi su na pruzi izmedju Žednika i Bačke Topole skinuli bakar sa 6 prigušnica.
Radi se o uređajima koji omogućuju daljinsko praćenje i kontrolu kretanja železničkih kompozicija. Nalaze se na svakih kilometar i po i omogućuju da se vozovi šalju jedan za drugim u kraćim intervalima. Ukoliko ih nema voz iz jedne železničke stanice ne može krenuti, dok kompozicija ispred njega ne stigne u narednu stanicu. Svaka prigušnica ima izmedju 16 i 17 kilograma bakra.
Neki od lopova su uhvaćeni, ali su na sudu kažnjeni samo za pričinjenu materijalnu štetu, a ne i za ugrožavanje bezbednosti saobraćaja i kašnjenje vozova, kažu u subotičkom železničkom čvoru.
Postavljeno pre 12 godina i 10 meseci
11
3655
Komentari