Pregleda: 1714

Košarkašice Spartaka poražene od Šapca (72:79)

16.03.2014. u 11:57h
Košarkašice Spartaka pretrpele su svoj 16. poraz u 23 odigrane utakmice i ponovo ugorzile svoj opstanak u Prvoj ligi Srbije. Od Spartaka sinoć je u subotičkoj Hali sportova bila bolja ekipa Šapca i pobedila 79:72 (23:25,14:14,10:25,25:15).

U utakmici 23. kola Prve košarkaške lige Srbije u subotičkoj Hali sportova satali su se domaći Spartak i Šabac i posle neizvesne završnice pobede je ipak otišla na stranu gošći, a Spartak je upisao svoj 16. poraz koji na 3 kola do kraja sezone stavlja subotičku ekipu u nezgodnu situaciju.

Utakmicu je odlučila treća četvrtina koju su domaće igračice odigrale loše i praktično to je napravilo razliku u konačnom zbiru posle 40 minuta igre. Poslednji pokušaj domaćih je bio u poslednjoj deonici kada su ostvarile +10, ali na kraju ipak minus od 5 poena.

Od pojedinačnih izdvajanja isakle su se Spartakova igračica Adrijana Knežević koja je postigla 34 poena, ali Mirjana Velisavljević iz ekipe Šapca sa postignuta 32 poena.

Za ŽKK "Spartak" nastupile su: Šuturović 2, Bošnjak 2, Vida 10, Kekezović 3, Veselinović 16, Laković 2, Grahovac, Škrbić, Kovačević 2, Milovanović 1, Nikić i već pomenuta Knežević  sa 34 postignuta poena.

Za ekipu Šapca nastupile su: Vuković 7, Stepanović 8, Adamović 2, Velisavljević 32, Popović, Jokić, Ćirić, Vuković 4, Vidaković 20 i Ninković 6.