Pregleda: 2517

Košarkašice Spartaka pobedile Šabac (77:33)

26.12.2016. u 10:03h
Košarkašice Spartaka ostvarile su pobedu u poslednjem ovogodišnjem kolu nakon što su na svom parketu u furioznoj završnici bile bolje od ekipe Šapca rezultatom 77:73.

Prvo poluvreme, koje su domaće dobile sa 8 razlike, nije ni slutilo kakva će se rezultatska drama dešavati u naredne dve četvrtine. Prednost "golubica" iz prve polovine meča počela je naglo da se topi u trećoj četvrtini i gošće iz Šapca su ne samo nadoknadile nego i došle do dvocifrene prednosti pred ulazak u četvrtu deonicu.

Ono što se moglo videti u režiji gošći iz Šapca preslikano je ali od strane Subotičanki koje su uzvratile istom merom u poslednjoj četvrtini koju su dobile sa 31:16 i time ponovo preokrenule rezultat i dobile meč.

Spartak - Šabac 77:73 (19:15, 18:14, 9:28, 31:16)

U redovima Spartaka najefikasnija je bila Vidović sa 28 postignutih poena, Pavlov je postigla 13, Suturović 12, Zlajić 11, Veselinović 7, dok su Jović i Ivić postigle po tri poena. Obe ekipe imale su veliki broj izgubljenih lopti, s tim da je Spartak imao dve više (20/18), ali odlučujuću bitku "golubice" su dobile pod košem gde su čak 9 puta više uhvatili loptu (32/23). Subotičanke su bile bolje i u segmentu šuta sa distance, te su tako ubacile 9 trojki iz 25 pokušaja.

Posle trinaest kola Prve lige Srbije Spartak zauzima 7. poziciju sa 8 pobeda i 6 poraza. Lider lige je ekipa Radivoja Koraća koja je upisala samo jedan poraz. Od daljeg takmičenja odustala je Vojvodina. Prvenstvo u ovom rangu nastavlja se 14. januara kada će Spartak biti gost u Kraljevu.