Pregleda: 1113

Košarka (Ž): Spartak poražen od Šapca (83:62)

05.11.2017. u 20:47h
U utakmici 5. kola Prve lige Srbije, odigranoj u Šapcu, Spartak je upisao četvrti poraz. U narednom kolu u Suboticu dolazi Crvena zvezda.

Mlada ekipa iz Subotice nije mogla da parira iskusnijoj i kompletnijoj ekipi, pogotovo kada protiv sebe imaju onako raspoložene pojedince kao što su Stevanović, Jokić i Spasojević, koje su zajedno postigle koliko i čitav tim Spartaka.

Šabac je otvorio utakmicu serijom 11:0 za četiri minuta i zadržao desetak poena prednosti do kraja četvrtine. Tokom drugog perioda domaći tim je imao i 23 poena viška, a prvih 20 minuta rešio u svoju korist sa 42:24. Tokom drugih 20 minuta Šapčanke su bez većih oscilacija održavale visoko stečenu prednost i na kraju stigle do ubedljivog trijumfa.

Šabac - Spartak 83:62 (18:8, 24:16, 18:20, 23:18)

Ponovo za Spartak najefikasnija je bila Radulović (23 poena i 8 skokova), Zlajić je postigla 15, dok je Petković upisala 11 poena, uz isto toliko  skokova. U redovima domaće ekipe fantastičnu utakmicu je imala Bojana Stevanović, koja je za 38 minuta ostvarila indeks korisnosti od neverovatnih 65. Postigla je 26 poena, ostvarila 20 skokova, 6 asistencija, 3 osvojene lopte.

U narednom kolu u Suboticu dolazi Crvena zvezda, koja je uz Radivoj Korać maksimalna u prvih 5 kola. Spartak ima pobedu na startu, ali naredna četiri meča su prilično ubedljiva poraza.