Kiselički: Tražili smo da mađarski jezik bude izborni predmet

02.02.2012. u 16:20h
48
7167
Izvor: RTV Yueco
Kiselički: Tražili smo da mađarski jezik bude izborni predmet

Gostujući u emisji Lice Subotice pomoćnica gradonačelnika, Ljubica Kiselički je izjavila da je Gradska uprava zatražila od Ministarstva prosvete da se mađarski jezik ponovo u školama uči kao izborni predmet, a ocena da ulazi u prosek.

Uvođenje mađarskog kao izbornog predmeta, u nastavni program koji pohađaju učenici čiji je maternji jezik srpski trebalo bi da poboljša sposobnost mladih da se sporazumevaju.

Sa druge strane, mađarski učenici srpski jezik imaju kao obavezan nastavni predmet ali ga ne govore dovoljno dobro.

Povezane vesti:
- Srbi ne znaju mađarski, a Mađari ne govore srpski
Učenje mađarskog kao obaveznog predmeta?

Postavljeno pre 14 godina i 3 meseca
48
7167

Komentari

0
Komentara
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.