Pregleda: 1166

Jedrenje: Takmičari "Palića" uspešni na SEEOOC Kupu

11.05.2021. u 15:25h

Proteklog vikenda Jedriličarski klub „Palić“ bio je domaćin najveće i najznačajnije srpske internacionalne jedriličarske regate SEEOOC (Otvoreni kup Jugoistočne Evrope za klasu optimist - South East Europe Open Optimist Cup), koji se organizovao 14. put za klasu "OPTIMIST".

Na regati je učestvovao 61 takmičar uzrasta od 7 do 15 godina iz pet država - Makedonije, Crne Gore, Mađarske, Slovačke i Srbije. Iz Jedriličarskog kluba "Palić", na čelu sa trenerom Dejanom Zakićem, do pobedničkog postolja stigao je Nenad Zakić osvojivši 3. mesto u generalnom plasmanu i 3. mesto u kategoriji dečaka. Bertalan Molnar je osvojio 3. mesto u kategoriji dečaka do 12 godina.

SEEOOC regata je ujedno i jedna od regata, koja se boduje u seriji regata za Državno prvenstvo. Od domaćih takmičara Nenad je osvojio 1. mesto u generalno plasmanu i 1. mesto u kategoriji dečaka. Bertalan je osvojio 1. mesto u kategoriji dečaka do 12.godina.

Zapažene rezultate ostvarili su i ostali takmičari Palića,  Roland Kovač i Tamaš Arnold, a veliki trud je uložila i mlada takmičarka kluba Tijana Zakić.

Jedrenje: Takmičari "Palića" uspešni na SEEOOC KupuJedrenje: Takmičari "Palića" uspešni na SEEOOC Kupu

Suorganizatori regate su Jedriličarski savez Srbije i Jedriličarski savez Vojvodine, dok su glavni finansijeri Ministarstvo sporta i omladine, Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu i Grad Subotica.