Komentara: 4
Pregleda: 2258

Fudbaleri Bačke 1901 savladali Borac (3:1)

14.04.2016. u 10:30h
Bačka 1901 u okviru 21. kola Srpske lige Vojvodina savladala je ekipu Borca iz Sakula sa 3:1 golovima Jakovljevića, Vojnića i Noskovića. Za vikend sledi gostovanje u Šidu.

Tim Slobodana Kustudića stigao je do vođstva nakon odlične kontre. Zlatković je uposlio Noskovića, koji Nesebično šalje loptu do Jakovljevića, a on u mrežu gostiju za 1:0. Blago opuštanje domaćih igrača iskoristio je Damjanović i u završnici prvog poluvremena poravnao rezultat.

Nastavak meča  pripalo je u potpunosti razgranom domaćinu. U 58. minutu Nosković je oboren u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Dario Vojnić za prednost od 2:1. Subotičani su nastavili da atakuju na gol Borca, a u 72. minutu najbolji akter susreta Aleksandar Nosković prelepim pogotkom povećao je prednost Subotčana na 3:1 i ujedno postavio konačan rezultat.

Bačka 1901 – Borac 3:1 (1:1)
Jakovljević 14', Vojnić 58', Nosković 72' - Damjanović 45'

Subotica – Stadion kraj Somborske kapije.
Gledalaca: 100.

Bačka 1901: Tasić , Banjac, Savović (Milikić), Ćalasan, Ušumović, Nikić, Jakovljević  (Torbica), Matić, Vučković  (Vojnić), Zlatković, Nosković.

Borac: Vukašinović, Trojanović, Ivić (Miodrag), Smajlagić (Petković / Toma), Veličković, Dodić, Damjanović, Stojković, Milošev, Radović, Ilisić.

Bačka se nakon 21. kola nalazi na trećem mestu sa osvojenih 35 bodova, a  već za vikend putuje na megdan Radničkom u Šid.