Pregleda: 1157

Fudbal (Ž): Spartak siguran protiv Vojvodine (0:5)

05.11.2017. u 11:55h
Šampionke Srbije, fudbalerke Spartaka lako su došle do nove pobede. U jednom prilično jednostranom meču Spartak je savladao Vojvodinu na "Karađorđu" sa 5:0, u 9. kolu Superlige Srbije.

Raspoložene golubice su već u 5. minutu stekle prednost golom Tijane Filipović. Nije im mnogo trebalo da prednost udvostruče, a za to se pobrinula Jelena Marenić. Prošla je po levoj strani i plasirala loptu u suprotan ugao za 2:0. Pokušavale su Novosađanke da smanje vođstvo "golubica", nisu uspele u tome, aonda je usledio i treći pogodak Subotičanki. Anđela Frajtović zatresla je mrežu Vojvodine nakon slobodnog udarca za 3:0.

U nastavku su domaće igraćice pruđžile veči otpor, odbrana je boje bila postavljena i odolevala Spartaku sve do finiša utakmice kada je Marija Radojičić lobovala Đapićevu i povisile rednost na 4:0, a potom u sudijskoj nadoknadi postavila konačnih 5:0.

Vojvodina – Spartak 0:5 (0:3)
Filipović 5', Marenić 10', Frajtović 27', Radojičić '81' i 93'

Vojvodina: Đapić, Dabić, Gajdobranski, Belovan, Vukčević, Savanović (Petrović), Ivanović, Trbojević
(Stupar), Plavšić, Delić, Malijar (Burket).

Spartak: Kostić, Krstanoska, Vajda, Slović, Frajtović, Dorin (Mostarac), Pavlović, Matić (Baka), Marenić.

Šampionke u narednom kolu očekuje derbi susret sa Crvenom zvezdom. Utakmica se igra na Gradskom stadionu, 11. novembra.