Pregleda: 1206

Fudbal: Bačka 1901 poražena od Feniksa (4:0)

30.04.2021. u 10:15h
Bačka 1901 je u Staroj Pazovi poražena od Feniksa sa 4:0 u 31. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Domaćin je već prvom poluvremenu poveo sa dva gola prednosti, a u nastavku samo udvostručio za ubedljiv trijumf.

Domaći tim je brzo stigao do prednosti, a potom i udvostručio vođstvo. Kačarević je prvi zatresao mrežu Subotičana, potom Bulat. Mogli su i do trećeg gola igrači Feniksa, ali se stativa isprečila. Bačka je imala šansu u završnici prvog dela, ali je nameru Krmara osujetio Lazić. Pokušao je Žiža da smanji prednost domaćina, ali je i on uzdrmao stativu

U drugom poluvremenu domaći tim je nastavio u istom ritnu. Zečeviće postigao pogodak za 3:0, a autogolom golman Bačke stavio je tačku na me i pobedu Feniksa od 4:0.

Feniks – Bačka 1901 4:0 (2:0)
Kačarević 22’, Bulat 24’, Zečević 72’, Ćuruvija 80’ (ag)

Feniks: Lazić, Blagojević, Pejić (Simunović), Šalipur (Ilić), Bulat, Galić, Milaković (Jelović), Dimitrić, Zečević, Kačarević, Grubješić (Cvjetinović).

Bačka 1901: Ćuruvija, Đurović (Malenčić), Mezei, Kostić, Lončar, Žiža, Provči, Hrastovčak, Glišović, Krmar, Kežman (Ćulibrk).

U narednom kolu Bačak 1901 na svom terenu dočekuje Radnički iz Zrenjanina. Utakmica je na programu u subotu, 1. maja.