Pregleda: 1811

Fudbal: Bačka 1901 pobedom okončala jesenji deo

26.11.2017. u 18:18h
U poslednjem kolu jesenjeg dela Srpske lige, grupa Vojvodina, Bačka 1901 zabeležila je pobedu. Subotičani su u Sremskoj Mitrovici golovima Tumbasa savladali Radnički sa 2:1.

Od starta je Bačka bila bolja na terenu, a kiks Savića iskoristio je Tumbas i doveo Subotičane u vođstvo. Nisu se predavali ni domaći igrači, pokušavali su da izjednače , ali je završnica bila slaba. Tumbas je u završnici prvog dela uspeo po drugi put da nadmudri odbranu Radničkog i udvostruči prednost 2:0.

U nastavku je domaći tim imao veći posed lopte, pokušavao da dođe do gola, ali nije našao rešenje. Ipak u 53. minutu Ristić je uputio šut ka golu crveno – belih i lopta je završila u mreži Bačake za konačnih 2:1.

Radnički (SM) – Bačka 1901 1:2 (O:2)
Ristić 53' - Tumbas 36' i 41'

Radnički: Šivoljicki, Vukmir, Zazić (Bajunović), Kačar, Lovrić, Ristić, Herceg (Naglić), Skorupan, Simić
(Dragojević), Stević, Savić.

Bačka 1901: Gabrić, Đurović, Šijačić, Kiš, Tomović, Simić (Orčić), Zolnajić, Medić, Tumbas, Zlatković (Glišović), Nađ (Arežina).