Komentara: 31
Pregleda: 4801

Fudbal: Bačka 1901 pobedila tek u 12. kolu

04.11.2017. u 17:20h
Subotički srpskoligaš došao je do prve prvenstvene pobede posle nešto više od hiljadu minuta igre, u 12. kolu, tako što je na svom terenu savladao Radnički iz Šida sa ubedljivih 5:1.

Čekalo se na pobedu "crvenih đavolčića" 78 dana, preko 1.000 takmičarskih minuta i ona je konačno došla protiv pretposlednje ekipe Srpske lige, grupa Vojvodina, u jednom meču koji je mogao da zadovolji očekivanja publike na stadionu kraj Somborske kapije.

Poveli su crveno  beli pogotkom Bursaća, ali je radost kratko trajala. Šiđani su ubrzo izjednačili. Ovog puta Subotičani nisu poklekli, pojačali su igru i posle nekoliko propuštenih šansi u finišu prvog poluvremena golom Nađa ponovo došli u vođstvo  2:1.

U nastavku je domaći tim bio dominantniji, a boljom igrom u 70. minutu je stigao i do trećeg pogotka. Krmar je odlično uposlio Zlatkovića, a on loptu plasirao u mrežu Radničkog za 3:1. Pokušali su gosti da smanje prednost Bačke, međutim nisu našli pravo rešenje za raspoložene Subotičane koji su ih počastili sa još dva gola. Tumbas je bio precizan u 82.minutu, a tačku na trijumf od 5:1 stavio je Jakovljević.

Bačka 1901 - Radnički (Šid) 5:1 (2:1)

Bursać 4', Nađ 40', Zlatković 70', Tumbas 82', Jakovljević 86' - Dmitrović 8'

Bačka 1901: Gabrić, Đurović, Kiš, Simić (Šijačić), Zolnajić, Krmar (Jakovljević), Tumbas, Zlatković, Nađ (Spremo), Medić, Bursać.

Radnički: Mitrović, Jeftić, Drča, Teofanov, Vidović, Gudan, Manojlović, Dmitrović (Bibić), Ćirić, Čavić (Bojanić), Bogojević (Gardić).

Do kraja jesenjeg dela Bačku čekaju još tri utakmice. Gostovanja su u Starim Banovcima i Sremskoj Mitrovici, dok će kući ugostiti Železničar iz Pančeva, 18. novembra.

Šest bodova u dvanaest mečeva nije nešto što je simpatizer Bačke očekivao, ali pobeda u derbiju začelja može da najavi bolja vremena za Bačku, u rezultatskom smislu, i čuvanje obraza slavnog imena sa severa Vojvodine.

Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid) Fudbal: Bačka 1901 - Radnički (Šid)