Komentara: 0
Pregleda: 229

Film "Minecraft" najgledaniji u 2025. godini

13.01.2026. u 14:50h
Izvor: Subotica.com
Bioskop "Eurocinema" tokom 2025. godine posetilo je oko 43.000 gledalaca, a najgledaniji film bio je "Minecraft film".
Film "Minecraft" najgledaniji u 2025. godini

Protekla godina je bila veoma dinamična i uspešna kada se gleda broj posetilaca, ističe menadžerka kulturnih programa u bioskopu "Eurocinema", Eva Zrnić. Najgledaniji su, kao i obično bili domaći i dečji animirani filmovi.

- Od domaćih filmova najgledaniji je bio film "Hajduk u Beogradu" sa preko 2.300 gledalaca. Ove brojke smo uspeli da dostignemo zahvaljujući sjajnoj saradnji i angažovanju učitelja, odnosno nastavnika subotičkih škola.

Film "Minecraft" najgledaniji u 2025. godini

Od domaćih naslova, znatne rezultate je ostvario i film „Povratak Žikine dinastije“ koji je u periodu od početka decembra meseca, kada se pojavio u distribuciji, pogledalo preko 1100 sugrađana.

- Gledano generalno, najgledaniji film godine je bio "Minecraft film" koji je ostvario posetu od preko 3100 gledalaca. Odmah iza njega, posetu od preko 2900 gledalaca ostvario je film "Lilo i Stič". U kasnim večernjim terminima, koji podrazumevaju projekcije od petka do nedelje od 23 časa, a koji su namenjeni ljubiteljima horor filmova, najistaknutiji film je bio "Prizivanje zla: Poslednji obredi“ koji je ostvario posetu od preko 1600 gledalaca zauzevši četvrto mesto po gledanosti u našem bioskopu - ističu iz bioskopa "Eurocinema".

Film "Minecraft" najgledaniji u 2025. godiniPeto mesto po gledanosti zauzeo je animirani film „Zootropolis 2“ sa posetom od 1500 gledalaca. Film "Avatar: Vatra i pepeo“ koji je izašao sredinom decembra, a koji se i dalje prikazuje na bioskopskim platnima širom Srbije, u drugoj polovini decembra ostvario je više nego sjajne rezultate sa posetom od preko 1400 gledalaca. U godini koja predstoji najavljeno je mnoštvo sjajnih filmova.

- Kao i uvek, potrudićemo se da naši sugrađani premijere mogu da gledaju već u prvoj nedelji prikazivanja. Svi zainteresovani detaljan program mogu pratiti na našem sajtu ili na društvenim mrežama, a karte za svaku projekciju mogu da kupe unapred na blagajni bioskopa, u svakom trenutku - rekla je menadžerka kulturnih programa u bioskopu "Eurocinema", Eva Zrnić.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 3 časova i 44 sekunde
Komentara: 0
Pregleda: 229
Povezane teme

bioskop Eurocinema

bioskopska projekcija

filmska projekcija

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.