Komentara: 39
Pregleda: 9407

Ekipe "Kuća zdravlja" i "Šeki enterijeri" finalisti 41. Novogodišnjeg turnira u malom fudbalu

05.01.2014. u 20:23h
Večeras putnike u finale nisu odlučivali jedanesterci, odnosno penal lutrija, ali to uopšte ne znači da je falilo uzbuđenja, pa čak i neizvesnosti. U dva odlična meča prolaz dalje obezbedili su prvo igrači Kuće zdravlja koji su pobedili ekipu SK "Korner" sa 2:1, a kao drugi polufinalni pobednik plasirala se ekipa Šeki enterijera koja je posle preokreta pobedila ekipu Vojputa sa ubedljivih 6:3.

Dva odlična meča zabavila su skoro pa punu Halu sportova (oko 1.500 posetilaca) i posle dopadljive igre i uz dosta uzbuđenja i preokreta doneli dva tima koja će se boriti za pehar i novčanu nagradu u iznosu od 500, odnosno 100 hiljada dinara.

Rezultati polufinala su:

• Kuća zdravlja - SK "Korner" 2:1 (1:0)
  • Šeki Enterijeri - Vojput 6:3 (3:1)

U prvom meču sastali su se "Kuća zdravlja" i SK "Korner" i posle uzbudljive završnice uspešnija je bila ekipa Kuće zdravlja koja je pobedila 2:1 (1:0). Meč je odlično otvorila Kuća zdravlja svojim prvim pogotokom i držala prednost do poluvremena, ali nastavak je doneo nova uzbuđenja i odličnu igru na obe strane. Dodatnu neizvesnost doneo je izjednačujući gol ekipe Sportske kladionice "Korner" koje je došao u pravo vreme, a to je bila prilika da se obe ekipe otvore i odigraju rizično kako ne bi ušli u penal završnicu. Ovaj put srećnija je bila ekipa Kuća zdravlje koja je ponovo došla do prednosti 2 minuta pred kraj, što je što na iskustvo što na znanje i sreću bilo dovoljno malo vremena da sačuvaju svoju mrežu i nastave put finala.

Drugi polufinalni par je bio duel subotičkih ekipa "Šeki enterijeri" i "Vojput" i. Posle ranog vođstva ekipa Vojputa se povukla, što zbog taktike što zbog iznenadnog pritiska protivnika koji je trajao dobrih desetak minuta dok nisu postigli prvi gol, a zatim i odlično reagovali na grešku golmana Vojputa koji je nespredno spustio loptu i praktično je predao suparničkoj ekipi koja je oberučke prihvatila poklon. Par minuta kasnije Šeki enterijeri došli su i do svog trećeg gola što je i bio rezultat na poluvremenu (3:1).

U nastavku stekao se utisak da je generacijska struktura ekipe Šeki enterijera došla do izražaja pa je ovaj put mladost nadigrala iskustvo. Sve ekipe su odigrale isti broj mečeva, ali očigledno je da se umor osetio više na ekipi Vojputa koja nije mogla da odoli naletima "mlađahnih enterijeraca"  koji su ne samo lako odbijali napade Vojputa nego i u nekoliko navrata pretili da naprave još ubedljiviju razliku.

U poslednjih 7 minuta meča Vojput je pri rezultatu 4:2 sa Šeki enterijere bacio sve karte u napad pa je tako u igru ušao šesti igrač što je značilo da će se braniti bez golmana. Rizik igranja bez golmana se nije isplatio jer je protivnik (Šeki enterijeri) u tom periodu postigao dva gola dok je Vojput dao samo jedan. Čestitanje protivnicima na zasluženoj pobedi usledilo je 30 sekundi pre kraja kada je postignut konačni rezultat 6:3 i tako je sudija pre vremena svirao kraj susreta.

Ovi polufinalni dueli napravili su odličnu uvertiru pred poslednji dan 41. turnira koji je na programu naredne subote (11. januar), a sudeći po današnjoj poseti, koju je bez dileme privukao kvalitetan fudbal, očekuje se rekordna posećenost turnira.