Pregleda: 2214

Džudo: Tri medalje na startu Eurolige, Subotica domaćin 2. kola u subotu

14.09.2017. u 20:45h

Džudisti Spartaka odlično su startovali ove sezone. Već na prvom turniru Eurolige za šesnaestogodišnjake održanom u Mađarskoj, Subotičani su, u konkurenciji 450 takmičara, osvojili tri medalje.

Mateja Borojević osvojio je zlato,  Julija Kajari okitila se srebrom, dok je Matej Imrić doneo bronzanu medalju. Prve bodove za Euro ligu sakupio je Vuk Bošnjak, zauzevši petu poziciju u svojoj kategoriji.

Drugi, od ukupno četiri turnira Euro lige, održaće se u Subotici, 16. septembra (subota) u Hali sportova od 10 časova, a na kome se očekuje oko 350 takmičara.

Bogić "zlatan" na Otvorenom prvenstvu Srbije za veterane

Pored dobrih rezultata podmlatka Džudo kluba "Spartak", trener Milan Bogić, takođe je ostvario uspeh vredan pažnje. Na Otvorenom prvenstvu Srbije za veterane, održanom u Beogradu, Bogić je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma.

Pored takmičara iz Srbije nadmetali su se i džudisti iz okruženja koji su sada uspešni treneri, pa je ovo nadmetanje bilo međunarodnog karaktera.