Pregleda: 1005

Dizanje tegova: Takmičari "Spartaka" osvojili šest medalja na Prvenstvu Srbije u Somboru

27.02.2020. u 12:49h
Na Prvenstvu Srbije dizači tegova Spartaka u kategoriji 15 i 17 godina osvojili su šest medalja. Subotičani su se okitili sa pet zlatnih odličja i srebrnim.

U Somboru je održano Prvenstvo Srbije u dizanju tegova za takmičare od 15 i 17 godina. Subotičani su osvojili ukupno šest medalja. U jakoj konkurenciji okitili su se sa pet zlatnih i srebrnom medaljom.

U pojedinačnoj konkurenciji takmičari Spartaka pod vođstvom trenera Ervina Rožnjika su postigli odlične rezultate. Najuspešnija kod devojčica do 15 godina biala je Aleksandra Saulić u kategoriji 49 kg ( trzaj 32kg, izbačaj 42 kg u biatlonu  74kg) zauszela je prvo mesto i okitila se zlatom.

Dečaci do 15 godina ostvarili su sledeće rezultate:

• Kategorija 61kg: Mark Vojnić Zelić -  trzaj 27kg, izbačaj 32 kg (2. mesto)
  • Kategorija 67kg: Akoš Berenji - trzaj 30kg, izbačaj 40 kg (1. mesto)
  • Kategorija 73kg: Adam Sabo - trzaj 50kg, izbačaj 63 kg (1. mesto)
  • Kategorija 96kg: Aleks Dorožmai - trzaj 60kg, izbačaj 70 kg (1. mesto)

U konkurenciji starijih dečaka do 17 godina Filip Pastor okitio se zlatom (trzaj 75kg, izbačaj 105kg, u biatlonu 180kg).

Naredno takmičenje koje sledi za takmičare KDT Spartak je prvenstvo Vojvodine za seniore i seniorke kao i 1. kolo ekipnog prvenstva Srbije za seniore 14.mart u Baču.