Pregleda: 1590

Dizanje tegova: Subotičani osvojili 16 medalja na Prvenstvu Vojvodine

02.03.2021. u 16:08h
Tokom proteklog vikenda u Baču je održano Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za uzrasne kategorije U15 i U17, u muškoj i ženskoj konkurenciji. Spartakovi takmičari su bili odlični i osvojili 16 medalja.

Dizači tegova „Spartaka“ na Prvenstvu Vojvodine održanom u Baču bili su uspešni i u pojedinačnoj i ekipnoj  konkurenciji. Subotičani su pod vođstvom terenar Ervina Rožnjik, Čongora Nađ, Tibora, Haško i Andrije Anika ostvarili odlične rezultate i osvojili 16 medalja, od toga devet zlatnih i šetiri srebrne i  tri bronzane.

Takmičari Spartaka u pojedinačnoj konkurenciji su postigli sledeće rezultate:

U ženskoj konkurenciji (U15) kategorija +81kg - Maja Fekete -  trzaj 29kg, izbačaj 42 kg u biatlonu  71kg I U 17, kategorija 45kg - Aleksandra Saulić - trzaj 40kg, izbačaj 45 kg u biatlonu  85kg. Obe su osvojile prvo mesto.

U muškoj konkurenciji (U15), Kategorija 49kg -  Florijan Horvat - trzaj 18kg, izbačaj 25 kg u biatlonu  43kg  zauzeo je drugo mesto.  Kategorija 55kg - Ričard Nemet - trzaj 22kg, izbačaj 37 kg u biatlonu 59kg bio je treći, dok je četvrto mesto u istoj kategoriji osvoji Gabriel Cifra -   trzaj 22kg, izbačaj 30 kg u biatlonu 29kg. Kategorija 61kg- Akoš Juhas - trzaj 25kg, izbačaj 35 kg u biatlonu 60kg bio je prvi, a Danijel Orovec -  trzaj 20kg, izbačaj 25 kg u biatlonu 45kg treći. Kategorija 67kg- Mark Vojnić Zelić - trzaj 35kg, izbačaj 40 kg u biatlonu 75kg zauzeo je drugo mesto.

U ekipnoj konkurenciji za dečake U15 ekipa Spartaka osvojila je drugo mesto u sastavu Florijan Horvat, Ričadr Nemet i Mark Vojnić Zelić.

Dečaci U17, kategorija 61kg - Balaž Benčik Maša -  trzaj 60kg, izbačaj 75 kg u biatlonu 135kg, kategorija 73kg - Mate Buš -  trzaj 50kg, izbačaj 62kg u biatlonu 112kg, kategorija 81kg -Adrijan Rihter -  trzaj 65kg, izbačaj 86kg u biatlonu 151kg, kategorija 102kg - Mihajlo Šijak -  trzaj 62kg, izbačaj 68kg u biatlonu 130kg i kategorija +102kg - Aleks Dorožmai - trzaj 70kg, izbačaj 81kg u biatlonu 151kg takmičenje su okončali na prvom mestu. Adam Sabo u kategoriji 81 kg - trzaj 57kg, izbačaj 70kg u biatlonu 127kg bio je drugi, a Akoš Berenji - trzaj 42kg, izbačaj 55kg u biatlonu 97kg zauzeo je treće mesto.

Dizanje tegova: Subotičani osvojili 16 medalja na Prvenstvu VojvodineU ekipnoj konkurenciji  za dečake U17 ekipa Spartaka osvojila je prvo mestou sastavu Adam Sabo, Adrian Rihter, Balaž Benčik Maša.

Sledeće takmičenje za dizače Spartak je prvenstvo Vojvodine za seniore i seniorke kao i 1. kolo Ekipnog prvenstva Srbije za seniore, koje je na programu 14. marta u Somboru.

Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17) Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za žene i muškarce (U15 i U17)