Pregleda: 2145

Dizači tegova Spartaka osvojili 5 seniorskih medalja i oborili nekoliko državnih rekorda

18.05.2015. u 13:21h
U nedelju je u subotičkoj Hali sportova održano državno prvenstvo u dizanju tegova za seniore i veterane. Na takmičenju u seniorskoj konkurenciji, pravo nastupa su imali takmičari sa ispunjenom normom u biatlonu. Takmičari Spartaka osvojili su ukupno pet medalja u muškoj seniorskoj konkurenciji, a pred domaćom publikom oborili su i dva državna rekorda.

U seniorskoj konkurenciji je učestvovalo 50 takmičara u 8 težinskih kategorija, takmičari  KDT Spartaka  su osvojili tri šampionska prva mesta, jedno drugo mesto i jedno treće mesto. Ukupno pet medalja u muškoj seniorskoj konkurenciji.

Ni ovo takmičenje nije prošlo bez oborenih državnih rekorda, iz kluba KDT "Spartak", Ervin Rožnjik u kategoriji 77kg je oborio državni rekord u biatlonu koji sad iznosi 297kg za mlađe seniore do 23 godine takođe i za seniore.

Sledeći na redu je bio Tivadar Kajdoči koji je u izbačaju sa podignutih 200kg oborio državni rekord za mlađe seniore, ali taj rekord nije bio dugog veka jer ga je u sledećem pokušaju njegov mlađi brat Tamaš oborio sa podignutih 201kg u izbačaju.

Ova borba sa tegovima je oduševila i publiku u Hali sportova u Subotici, a po rečima ljudi iz organizacije "ne može se na našim prostorima svaki dan videti  podizanje tega iznad glave od 200kg, a kamoli dva puta zaredom".

Tamaš Kajdoči je oborio državni rekord i u trzaju sa podignutih 161kg za juniore do 20 godina i mlađe seniore do 23 godina kao i u biatlonu u obe uzrasne kategorije koji sad iznosi 362kg.

Stipan Vert, trener subotičkih dizača tegova, je zadovoljan sa rezultatima ali napominje da je moglo i bolje.

- "Sve u svemu klub na svakom takmičenju potvrđuje dominanaciju, kvalitet, što je rezultat kontinuiranog rad koji sa sobom donosi i vrhunske rezultate. Za takmičare kluba sad sledi pripremni period. Sa Tamašem Kajdočijem idem na Svetsko juniorsko prvenstvo koje počinje 6. juna u Poljskoj. Nakon priprema prvo takmičenje je Kup Subotice koji će se održati 22. avgusta" - dodao je Vert

Rezultati

• Kategorija 77kg: Rožnjik Ervin,  trzaj 135kg - izbačaj 162kg u biatlounu 297kg - 1. mesto
  • Kategorija 85kg: Kanižai Aron,  trzaj 123kg - izbačaj 145kg u biatlounu 268kg - 1. mesto; Beler Roland,  trzaj 85kg - izbačaj 100kg u biatlounu 185kg - 6. mesto
  • Kategorija 95kg: Aroksalaši Ervin,  trzaj 107kg - izbačaj 140kg u biatlounu 247kg - 4. mesto
  • Kategorija 105kg: Anika Andrija,  trzaj 100kg - izbačaj 125kg u biatlounu 225kg - 4. mesto
  • Kategorija +105: Kajdoči Tamaš,  trzaj 161kg - izbačaj 201kg u biatlounu 362kg - 1. mesto; Kajdoči Tivadar, trzaj 150kg - izbačaj 200kg u biatlounu 350kg - 2. mesto; Nađ Čaba, trzaj 140kg - izbačaj 160kg u biatlounu 300kg - 3. mesto