Pregleda: 1569

Dizači tegova Spartaka najbolji na Memorijalu "Erih Špajzer"

10.05.2015. u 23:10h
U subotu u Baču održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u dizanju tegova za takmičare do 15 godina i 19. međunarodni memorijalni turnir "Erih Špajzer" na kojem je KDT "Spartak" ubedljivo zauzeo prvo mesto.

U konkurenciji devojaka (do 15 godina) sva tri mesta je zauzela ekipa "8. mart" iz Iriga koja je na ovom takmičenju nastupila sa tri tima.

Kod dečaka najuspešniji su bili takmičari iz domaće ekipe KDT "Herkules", Spartak je bio drugi, dok je treće mesto osvojio Srem iz Sremske Mitrovice. Ekipu Spartaka su činili: Levente Besedeš, Viktor Haško, Adam Kovač i Šamuel Tot.

U pojedinačnoj konkurenciji postignuti su sledeći rezultati:

• Kategorija 62kg: Tot Šamuel, trzaj 45kg, izbačaj 65kg, u biatlonu 110 kg - 1. mesto
  • Kategorija 69kg: Kovač Adam, trzaj 45kg, izbačaj 65kg, u biatlonu 110 kg 1. mesto i Mate Markuš, trzaj 45kg, izbačaj 50kg, u biatlonu 95 kg - 2. mesto
  • Kategorija 77kg: Besedeš Levente, trzaj 65kg izbačaj, 77kg u biatlonu 142 kg - 1. mesto
  • Kategorija 85kg: Haško Viktor, trzaj 55kg, izbačaj 80kg, u biatlonu 135 kg - 1. mesto

Na 19. memorijalnom turniru "Erih Špajzer" subotički Spartak u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji predstavljali su: Tivadar Kajdoči, Mario Polaček i Ervin Rožnjik. U ekipnoj konkurenciji prvo mesto je zauzeo Spartak (1006 bodova), drugi je bio Herkules iz Bača (892 bodova), dok su treće mesto zauzeli takmičari kluba "Kamen" iz Inđije (839 bodova). U pojedinačnoj konkurenciji, apsolutna kategorija, takmičari Spartaka postigli su sledeće rezultate:

• Rožnjik Ervin - trzaj 130kg, izbačaj 160kg, u biatlonu 290 kg (358 bodova) - 1. mesto
  • Kajdoči Tivadar - trzaj 150kg, izbačaj 180kg, u biatlonu 330 kg (341 bod) - 2. mesto
  • Polaček Mario - trzaj 110kg, izbačaj 130kg, u biatlonu 240 kg (307 bodova) - 4. mesto

Naredno takmičenje koje će se održati u Subotici 17. maja u Hali sportova je Pojedinačno prvenstvo Srbije za seniore i veterane. Početak je u 11 časova, a ulaz slobodan.