Čuvajte se uboda osa i pčela
Subotička Hitna pomoć tokom avgusta je zabeležila povećan broj slučajeva u kojima su se pacijenti lekarima ove službe javljali zbog uboda insekata. Samo tokom vikenda 20 pacijenata je zatražilo pomoć zbog uboda ose i pčela.
Prema rečima lekara, pacijenti su u pojedinim slučajevima dolazili i zbog bezrazložnog straha zbog simptoma koji u velikom broju nisu ugrožavali njihovo zdravlje, ali je bilo i slučajeva u kojima su pacijenti bivali hospitalizovani.
Pacijentima se savetuje da prilikom uboda, bolno mesto tretiraju hladnim oblogama i u konsultaciji sa lekarima, ako postoji potrebe, započnu terapiju sa antihistaminicima u vidu tableta.
Postavljeno pre 12 godina i 9 meseci
2
10948
Komentari