• Pregleda: 4633

Završena evro avantura ŽFK "Spartak"

Pošao je ŽFK "Spartak" put Skandinavije na revanš utakmicu šesnestine finala UEFA lige šampiona za žene sa nadom da mogu napraviti veliki podvig, iako su u ovaj dvomeč ušli sa već velikim rezultatom i samim plasmanom u eliminacioni deo takmičenja...

Nažalost večerašnja utakmica u vrlo hladnoj Švedskoj je bila poslednja u ovosezonskoj evropskoj avanturi pošto su i u revanš meču izgubile, ovaj put na gostujućem terenu.

Prvu utakmicu, odigranu na Gradskom stadionu u Subotici igračice ŽFK "Spartak" su izgubile rezultatom 0:1 što im je davalo neke nade za revanš, ali nažalost druga utakmica je pokazala da to ipak nije bilo realno pa su i pored velike borbe na terenu izgubile sa 3:0 (Schough '20 i '35, Press '69).

Po hladnom i kišnom vremenu, igračice ŽFK "Spartak" poražene su iako su pružile snažan otpor, ali iskusnije igračice Geteborga znale su da iskoriste svoje šanse i zasluženo se plasiraju u nastavak UEFA  lige šampiona za žene.

Utakmica se igrala na temperaturi od 11 stepeni, u večernjim časovima. Igralo se na veštačkoj travi što je dodatno ubrzalo kretanje lopte. Švedska je inače poznata po niskim temperaturama i visokoj vlažnosti što je dijametralno suprotno uslovima u Subotici. Ove razlike nisu odlučile pobednika ali su sigurno doprinele da se protivnik bolje snađe.

Posle šansi Almgren i Averbuh u uvodu, odbrana Spartaka kapitulirala je u 20. minutu. Akciju je započela Pres, a za realizaciju bila je zadužena Šo. Golmanka Spartaka Ljiljana Gardijan istakla se odbranom udarca Presovoj, da bi ipak ponovo bila savladana u 35. minutu. Vezista Sjeberg uposlila je raspoloženu Oliviju Šo koja je rutinski zatresla mrežu.

Navijači u hladnom i kišovitom Geteborgu

Početkom drugog poluvremena dve šanse za subotičke Golubice, šuteve Ilićeve i Radojičićeve ukrotila je sigurna Hamarstrem. Ponovo su Šveđanke preuzele inicijativu i sve opasnije ugrožavale gol naših šampionki preko Asante i Almgren. U 69. minutu snažno je šutirala Asante, a Gardijan odbranila, u nastavku akcije Pres se domogla lopte i postavila konačan rezultat.

Što se tiče statističkih detalja sa utakmice i igračkih promena, samo da napomenemo da su Šveđanke bile bolje u prilikama u okvir gola (10:2), da su naše "golubice" načinile više faulova (11:2) i da su u kornerima domaće igračice bile u prednosti (5:2). Trener ŽFK "Spartak" izvršio je 3 izmene, u '46 minutu iz igre su izašle A. I. Mihamle i Ž. Radovanović - njih su zamenile A. Savanović i J. Čubrilo, dok je u '70 minutu M. Tenkov zamenila J. Marenić.

Fotografije: ŽFK "Spartak"

Mislim da smo se predstavili u jednom lepom svetlu, trudili smo se da ostavimo pozitivan utisak. Imali smo problem da se adaptiramo na ovu podlogu, devojke su teško kontrolisale loptu. Primili smo dva gola u prvom poluvremenu iz naših grešaka, u drugom delu igrali smo mnogo angažovanije i organizovanije. Stvorili smo četiri stopostotne šanse ali, nismo uspeli da postignemo gol. Devojkama ne mogu ništa da zamerim ovo će biti odlično iskustvo za njih. Geteborg se pokazao kao iskusna i ozbiljna ekipa kojoj želim puno sreće u narednim utakmicama - izjavio je Boris Arsić, šef stručnog štaba ŽFK "Spartak"

I pored poraza "plave golubice" su ostavile odličan utisak na publiku u Geteborgu i celo rukovodstvo domaćeg kluba. Kompletna ekspedicija vraća se u Suboticu sutra tokom dana.

Igračicama Spartaka sada ostaje da se okrenu domaćem prvenstvu, da ponovo odbrane titulu šampiona Srbije i tako još jednom sebi obezbede evropske utakmice, uz godinu iskustva sigurno sa većim apetitima i ciljevima.

Uredništvo sajta čestita igračicama i rukovodstvu ŽFK "Spartak" na iskazanoj borbenosti i zalaganju tokom svih evropskih utakmica. Želimo vam da naredne sezone iskoristite svo iskustvo koje ste stekli i uz malo sreće revanširate se Getenboržankama.