Pregleda: 1726

Uspesi mladih jedriličara JK "Palić" na SEEOOC regati

07.05.2019. u 10:59h
Na Otvorenom kupu Jugoistočne Evrope za klasu optimist, mladi jedriličari Jedriličarskog kluba Palić ostvarili su značajne uspehe, od kojih je Nenad Zakić osvojio 3. mesto u kategoriji dečaci do 12 godina.

U periodu od 3. do 5. maja, Jedriličarski klub "Palić" je bio domaćin najveće i najznačajnije srpske internacionalne jedriličarske regate (SEEOOC - South East Europe Open Optimist Cup), koja se po 13. put organizovala za klasu "optimist". Na regati je učestvovalo ukupno 93 takmičara iz 18 klubova, predstavnika šest zemalja, a takmičari su bili uzrasta od 7 do 15 godina.

Od članova ekipe Jedriličarskog kluba "Palić", na čelu sa trenerom Dejanom Zakićem, do pobedničkog postolja je stigao Nenad Zakić, osvojivši 3. mesto u kategoriji dečaci do 12 godina.

Fotografije: Millerson / JK "Palić"

Zapažene rezultate ostvarili su i ostali takmičari JK Palić u sastavu Luka Sretenović, Roland Kovač, Aleksa Sretenović, Sven Skenderović, Bertalan Molnar, Mate Marton, Benedek Marton, Tamaš Arnold i Nenad Zakić, zahvaljujući čemu je, od ukupno 18 mladih ekipa, Jedriličarski klub Palić zauzeo 4. mesto.

Na regati su učestvovali i takmičari iz sedam srpskih klubova, od kojih je mlada ekipa trenera Dejana Zakića zauzela 2. mesto.

Kada je u pitanju generalni plasman, 1. mesto na 13. SEEOOC regati osvojio je Stefan Yuill, jedriličar Akademskog jedriličarskog kluba Beograd, kojem je pripao i trofej "Zoltan Nemet", dok je 2. mesto osvojio jedriličar iz Slovačke Ondrej Szitas, a 3. mesto jedriličar iz Slovenije Jakob Musa Olivieri.