• Pregleda: 4100

Rukometaši Spartaka savladali Partizan (24:23)

Rukometaši Spartaka zabeležili su svoj drugi trijumf u borbi za šampiona Srbije pošto su večeras savladali beogradski Partizan rezultatom 24:23. U narednom kolu u Suboticu dolazi Vojvodina.

U gustom rasporedu mečeva plejofa ovo je bila treća utakmica za samo 7 dana i na večerašnjem meču se to prilično osetilo u igri obe ekipe.

Od samog starta Spartak je imao prednost i držao je do praktično poslednjih tridesetak sekundi prvog poluvremena koje je ipak završeno rezultatom 11:11. Čvrsta odbrana i kvalitetan napad odlikovali su obe ekipe, ali Spartak je ipak bio taj koji je za nijansu bio bolji, međutim i ispustio priliku da sa prednošću ode na predah.

U drugom delu domaća ekipa je preko Jelića već u prvom napadu ponovo vratila prednost na svoju stranu, ali gosti su pratili u stopu Spartak, da bi u 37. minutu prvi put na večerašnjem meču poveli (14:15).

Narednih desetak minuta nastavila se igra gol za gol, da bi Spartak na samo 8 minuta do kraja napravio mini seriju za vođstvo 23:21, ali ona je vrlo brzo neutralisana i u 54. minutu rezultat je bio 23:23 koji se nije menjao do poslednjeg minuta meča.

Odlučujući momenat desio se 40 sekundi pre kraja kada je Lojaničić snažnim i preciznim šutem ponovo doveo Spartak u prednost (24:23), dok su gosti u brzoj kontri pokušali da nadmudre domaću odbranu, ali srećom to im se nije ostvarilo - dobro je reagovo blok i Partizan je posle tajmauta nastavio napad.

Do kraja meča ostao je da se izvede deveterac za goste, ali blok je ponovo odradio svoj posao i dva boda ostaju u Subotici.

Spartak Vojput - Partizan 24:23 (11:11)

Važnost ovog meča, kao i teške noge kao posledica napornih mečeva u proteklih nedelju dana donele su dosta agresivnu igru, u nekim momentima i na granici nesportskog ponašanja, a nervoza se prenela i na klupe oba tima pa su tako sudije i delegat imale pune ruke posla tokom čitavog meča.

Domaća ekipa imala je značajnu podršku, ali imala ju je i gostujuća ekipa. Posetioci sajta subotica.com imali su priliku i ovaj put da gledaju direktan audio-video prenos iz Hale sportova.

U narednom kolu Spartak dočekuje Vojvodinu, a taj meč se igra naredne subote.

Plejof raspored

U borbi za titulu šampiona Srbije u toku je mini liga u kojoj učestvuje 8 ekipa - šest ekipa iz Super lige i Radnički i Vojvodina koji su se takmičili u SEHA ligi.

Igra se po sistemu svako sa svakim (dvokružno) i biće odigrano ukupno 10 kola.