Pregleda: 1909

Rukometaši Spartaka poraženi od Kolubare (24:22)

10.05.2014. u 23:52h
U utakmici 5. kola za opstanak u rukometnoj Super ligi rukometaši Spartaka poraženi su večeras od Kolubare sa 24:22 (12:12) i zabeležili svoj drugi poraz, ali beznačajan s obzirom da su Subotičani još u prošlom kolu matematički obezbedili opstanak i takmičenje u novoj sezoni u Super ligi. Do kraja plejauta ostala su još dva kola.

Spartak nije imao imperativ pobede jer je praktično u prošlom kolu rešio svoje brige oko opstanka u Super ligi, pa je tako bez rezultatskog opterećenja otputovao u Lazarevac na duel protiv Kolubare kojoj bodovi dosta znače kako bi pokušala da se zadrži u prve 4 ekipe koje ostaju u Super ligi.

Bolji start meča imao je Spartak koji je u jednom trenutku vodio 5 pogodaka prednosti (1:6), da bi do poluvremena domaći lagano sustizali i poravnali na 12:12. U drugom delu vodila se egal borba, ali poslednjih 10 minuta meča bolje je odigrala Kolubara i ispostavilo se rutinski privela meč kraju za 24:22.

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio Čupić sa 5 postignutih golova, Knežević je postigao gol manje, dok su po 3 postigli Papić i Jovanović. Kod domaće ekipe Nenadić je postigao 5 golova, po 4 su postigli Petrović i Lomić.

U narednom, pretposlednjem kolu za opstanak u Superligi, Spartak će dočekati kruševački Napredak, ekipu koja je u grupi timova koje neće biti članovi Super lige u narednoj sezoni.