Pregleda: 3347

Rukometaši Spartaka osvojili memorijalni turnir "Dragan Ranković"

26.01.2014. u 13:56h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa osvojili su po prvi put turnir "Dragan Ranković" koji organizuje RK "Partizan". Subotičani su u finalu pobedili domaću ekipu Partizana sa 28:29, dok je u borbi za treće mesto Jugović pobedio ekipu Rudara sa 30:29.

Putari su odigrali odlično turnir u Beogradu. Nakon pobede nad Jugovićem večeras su u finalu nadigrali i crno-bele i zasluženo odneli pehar namenjen pobedniku u Suboticu.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su Beograđani imali samo jednom dva gola viška 10:8. Rezultat je najčešće bio izjednačen pa se tako i završilo prvo poluvreme 15:15.

Početak nastavka je pripao Spartak Vojputu koji je postigao tri gola u nizu za 15:18. Partizan je uspeo da se rezultatski približi pri rezultatu 18:19, kada su se subotičani ponovo odvojili na 18:21 i 20:23. Usledila je serija golova domaćina koji su preko Viktora Matičića poveli 27:26. Spartak Vojput je ubrzo odgovorio preko Kneževića koji iz sedmerca izjednačuje, a Kovačević donosi novo vodstvo 27:28.

Pobedu putarima obezbeđuje novajlija Mitrović koji povećava na 27:29. Partizan do kraja uspeva da postigne gol ali nije mogao da ugrozi pobedu Spartak Vojputa.

Pehare pobedniku i drugoplasiranom timu predala je ćerka pokojnog Dragana Rankovića, Julija Ranković-Markićević.

Partizan - Spartak Vojput 28:29 (15:15)

Beograd,Dvorana:Banjica.Gledalaca: 300.Sudije: Rajić i Dragomirović (Beograd).Sedmerci: Partizan 2 (2), Spartak Vojput 6 (5).Isključenja: Partizan 8, Spartak Vojput 6 minuta.

PARTIZAN: Ilić 2, Jovanović, Mandić 2, Markićević 5, Vuković 1, Knežević, Mršulja, Matičić 4 (2), A. Radovanović 3, Kostadinović 3, Beočanin, Rašić, Kukić, M. Radovanović, Radović, Marsenić 7, Minić, Sretenović, Ristanović (13 odbrana).

SPARTAK VOJPUT: Vukoslavović, Kosović, Pavlović 1, Mitrović 1, Janjić, Knežević 5, Kovačević 4, Todorović, Matić, Jovanović 5, Cvetković, Distol, Jelić 6, Papić 5, Čupić 3, Đukanović.