Pregleda: 2378

Rukometaši Spartaka igrali nerešeno sa Jugovićem (21:21)

05.04.2015. u 11:25h
U prvom kolu plejofa rukometaši Spartak odigrali su sinoć nerešeno na gostovanju u Kaću. Posle nerešenog prvog dela meča isti odnos je ostao sa poslednjim sudijskim zviždukom tako da su ekipe podelile bodove na startu borbe za titulu šampiona Srbije.

Posle tek okončanog ligaškog dela u Super ligi, koji je Spartak završio na prvoj poziciji, sinoć su se u prvom kolu plejofa u Kaću sastali Jugović i subotički Spartak.

Izjednačena borba tokom čitavog meča završila se podelom bodova, koja kada se sve svede može da zadovolji obe ekipe. Meč su obeležile odlične odbrane oba tima.

Veći deo prvog poluvremena protekao je u rezultatskoj neizvesnosti, sve do 23' minuta kada domaća ekipa pravi razliku od 4:0. Činilo se u tom momentu da se tada lomila utakmica, ali Spartak je smogao snage, odbranio nekoliko važnih naleta domaće ekipe i uspeo da završi prvi deo na sasvim prihvatljivih 12:12. Poslednji par minuta u odbrani Spartakovog gola značajan doprinos dao je odlični golman Radulović.

Drugi deo brzim golom bolje je počela domaća ekipa, ali Spartak nije dozvolio da se Kaćani ponovo odlepe pa je tako u gol za gol utakmici Spartak po treći put vratio prednost (15:16) na svoju stranu u 44. minutu preko Lojaničića, ali razvoj situacije na terenu po principu gol za gol nastavio se do poslednjeg sudijskog zvižduka za konačnih 21:21.

Sa linije sedam metara domaća ekipa je bila polovična (2/4), dok je Spartak bio maksimalan (4/4). Spartak je zbog dosuđenih isključenja na dva minuta igrao skoro duplo duže sa igračem manje. Na golu je briljirao Spartakov golman Radulović koji je čak 16 puta sprečio protivničke igrače da se upišu u listu strelaca.

Jugović: Seleši 4, Momirov, Vrgović 2, Šipka 2, Lisica 4, Vještica, Pokrajac, Vučićević 1, Perović 3, Dobrijević, Kurteš, Milosavljević, Kočić, Matanović, Beloš 5, Jokić.

Spartak: Vukoslavović, Kosović, Đekić 2, Knežević, Kovačević 1, Lojaničić 3, Bojanović 3, Jovanović, Radulović, Distol 1, Županjac 6, Jelić 3, Kaltak, Rakocija 1, Čupić 1, Vuković.

U narednom kolu Spartak još jednom gostuje, ovaj put u Šapcu ekipi Metaloplastike koju je subotička ekipa u ligaškom delu prilično ubedljivo savladala u oba susreta.

Plejof raspored

U borbi za titulu šampiona Srbije u toku je mini liga u kojoj učestvuje 8 ekipa - šest ekipa iz Super lige i Radnički i Vojvodina koji su se takmičili u SEHA ligi.

Igra se po sistemu svako sa svakim (dvokružno) i biće odigrano ukupno 10 kola.