Pregleda: 1028

Rukomet: Spartak poražen u Nišu od Železničara (30:21)

18.02.2020. u 09:14h
Rukometaši Spartaka poraženi su u Nišu od Železničara rezultatom 30:21. Iako su Subotičani bolje otvorili meč, Nišlije su se, na kraju ubedljivo, revanširale za poraz u Subotici u prvom delu prvenstva.

Rukometaši Spartaka poraženi su od Železničara u Nišu, u okviru 17. kola Superlige Srbije, rezultatom 30:21. Domaći tim je bio bolji, revanširao se zanporaz iz jesenjeg dela i osvojio dva boda.

Spartak je odlično otvorio meč u Nišu i prvih sedam minuta stekao  prednost od 3:1, ali se Železničar brzo konsolidovao i stigao doizjednačenja 6:6 nakon serije od 4:1. Potom je domaćin preokrenuo i sve do kraja prvog dela uz odlične odbrane golmana držao prednost od pet razlike. – 15:10.

I u nastavku meča viđena je odlična igra oba tima, ali vođstvo Nišlija Subotičani nisu uspeli da anuliraku. . u 37.minutu na semaforu je stajao rezultat 18:12. Stečena prednost Železničara bila je nedostižna za Spartak i bodovi su ostali u Nišu.

Železničar – Spartak 30:21 (15:10)

Železničar: Kocić, Matović, Stošić, B. Radivojević 2, Ačković, Stanojević 4, Petrović, Bo. Radivojević 1, Milosavljević 5, Anđelković 2, Spasić 4, A. Stojanović 4, Jevtić 5, Cvetković, D. Stojanović, Pavlović 3.

Spartak: Arđelan, Božić 1, Pilipović, Kurteš 1, Ž. Peić Tukuljac 3, j. Peić Tukuljac 1, Kolundžić, Vuković 2, Oljača, Spremo, Kojadinović 2, Šukić, Đurović, Skoban 5, Karan 6, Ilić 1.

U narednom kolu Spartak dočekuje Proleter, a meč se igra u subotu od 18 časova.