Pregleda: 980

Rukomet: Spartak odigrao nerešeno u Kostolcu (29:29)

01.04.2019. u 10:37h
U poslednjem, 22. kolu Superlige, rukometaši Spartaka odigrali su nerešeno 29:29 sa Rudarom u Kostolcu. Subotičani su ligaški deo okončali na šestoj poziciji, ali ih čeka razigravanje za plasman od petog do osmog mesta.

Rukometaši Spartaka odigrali su nerešeno u Kostolcu sa Rudarom 29:29. Imali su Šubotičani u drugom delu prednost sve do same završnice, ali su na kraju osvojili bod.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i stekao prednost. Iako je Spartak pružio dobru igru, Rudar je odolevao sve do polovine prvog dela i bio u rezultatskom plusu. Preuzeli su Subotičani vođstvo i sa dva gola prednosti su okončali prvih 30 minuta utakmice.

U drugom poluvremenu se nastavila neizvesna borba gol za gol. Imao je Spartak prednost   u samoj završnici utakmice, ali se ni domaći tim nije predavao i u poslednjem kolu ligaškog dela bodovi su podeljeni.

Rudar – Spartak 29:29 (15:17)

Rudar: M. Vuković, Stojković, Despotović, Radisavljević 1, Tatari, Avramović 2, V. Vuković  1, Begović, Tica 7, Dragutinović 3, Jovanović  4, Đorđević, Milošević 9, Nedeljkov 2, Božić, Merdović.

Spartak: Raković, Pjevalica, Arđelan, Rosić, Reljić, Pajić, Kolundžić, Šukić 3, Bozoljac, Potpara, Spermo, Kojadinović 2, Karan 10, Petrović 3, Leovac 6, Stefanović  5.

Završen je ligaški deo takmičenja, sledi podela na plejof, plej kup i plejaut takmičenje. S obzirom da je Spartak prvi deo okončao na šestom mestu igraće plej kup  za plasman od petog  do osmog mesta sa Kikindom, Obilićem i Šamotom. Takmičenje se nastavlja 20. aprila, a Spartak će u prvom kolu gostovati u Kikindi.