Pregleda: 1288

Rukomet: Partizan bolji od Spartaka (26:20)

13.11.2017. u 16:54h
Rukometaši Spartaka poraženi su u Beogradu od Partizana u okviru 7. Kola Superlige. Iako su Subotičani poveli, crno – beli su brzo preokrenuli rezultat i do kraja sačuvali prednost.

Vodila se velika borba od samog početka. Igralo se gol za gol do 18. minuta kada je Partizan napravio
seriju od 5:0 i stigao do vođstva od 12:7. Radosavljević je sa dva gola smanjio prednost Beograđana na 13:9 što je bio rezultat prvog dela utakmice.

Drugo poluvreme nije donelo promene. Domaćin je i dalje držao prednost, a Maksić i Stevanović su se pobrinuli da u 33. minutu rezultat bude 15:9. Raspoloženi Radosavljević sa dva gola, ponovo smanjuje prednost, ali nije dovoljno. Kako je vreme odmicalo Partizan je bio sve sigurniji. Na isteku 45. minuta, čak sedam golova prednosti je imao, sačuvao vođstvo do kraja i slavio sa 26:20.

Partizan - Spartak Vojput 26:20 (13:9)

Partizan: Butulija 3, Jokić, Živković 5, Grubić, Radovanović 2, Pavlović, Milenković 4, Mikić , Milosavljev ,
Pižurica, Radivojević , Trnavac , Jugov, Stevanović 5, Glendža, Maksić 7.

Spartak Vojput: Pjevalica, Bošković, Peić Tukuljac 1, Ristić, Pernar, Perović 3, Gačević, Potpara, Egić 1,
Kojadinović, Radosavljević 12, Leovac 1, Stefanović 1, Petrović 1, Kurteš, Abadžić.

Rukometaši Spartak Vojputa u subotu 18. novembra u Hali sportova od 19 časova dočekuju ekipu
Rudara u okviru 8. kola Superlige Srbije.