Potrošnja vode u domaćinstvima opada
Potrošnja vode u Subotici u prošloj godini, u odnosu na 2012–tu, opala je za oko 600 hiljada kubnih metara. Javno komunalno preduzeće "Vodovod i kanalizacija" umesto 8 miliona i 700 hiljada isporučilo je 8 miliona i 100 hiljada kubika vode.
U "Vodovodu" smatraju da tendenciji opadanja potrošnje vode, koja je najviše primetna u domaćinstvima i traje već nekoliko godina, nije jedini uzrok njena cena. Mnogi poslovni potrošači koji se bave delatnostima za koje je potrebna voda umesto korišćenja gradskog vodovoda buše sopstvene bunare, jer na taj način izbegavaju plaćanje ovih troškova.
Postavljeno pre 12 godina i 5 meseci
18
6917
Komentari