Pregleda: 1507

Poraz rukometaša Spartaka od niškog Železničara (34:31)

29.09.2014. u 12:27h
Posle pobede na otvaranju sezone ostvarene na domaćem terenu, rukometaši Spartaka u subotu su poraženi na gostovanju u Nišu od ekipe Železničara 1949 sa 34:31 (18:12).

Spartak je odlično započeo utakmicu i u jednom momentu vodio 3:1, ali domaći su polako sustizali zaostatak i nagano uvećavali prednost za velikih +6 na poluvremenu (18:12).

U drugom delu igre Spartak nije uspeo da se značajnije približi vođstvu domaćih, a rezultataski najzanimljivije je bilo upravo u poslednja tri minuta kada je Spartak spustio na prihvatljivih i konačnih 34:31, iako je domaćin vodio i sa po 8 pogodaka prednosti i to u poslednjih petnaestak minuta meča.

Najefikasniji kod Spartaka je ponovo bio Županjac sa 9 postignutih pogodaka, odmah iza njega su bili Knežević i Lojaničić koji su postigli po 5, dok su Jovanović i Đekić postigli po 3 pogotka.

U narednom kolu RK "Spartak" dočekuje ekipu Požarevca. Ovaj duel se igra u subotu od 18 časova, a ulaz je kao i uvek besplatan.