Pregleda: 1966

Poraz odbojkaša Spartaka od lidera Super lige Partizana (3:1)

15.12.2013. u 10:42h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odlično je počelo gostovanju Spartaka u Beogradu ekipi Partizan Vizure pošto su Subotičani poveli sa 1:0 u setovima, na razliku, a zatim je Partizan izjednačio posle neizvesnog seta u kojem je Spartak odlično igrao. U nastavku usledio je pad u igri pa su domači igrači preko izvesnog trećeg i malo manje izvesnog četvrtog došli do svoje devete uzastopne pobede, dok je Spartak ostao pretposlednji sa 7 osvojenih bodova uz 2 pobede i čak 7 poraza.

MOK "Partizan Vizura" je posle preokreta slavio pobedu protiv Spartaka, pa je prvi deo ligaške sezone završio sa svih devet pobeda Crno-beli su sačuvali dva boda viška pred novi, drugi okršaj sa prvim pratiocem Crvenom zvezdom.

Odlično je Spartak odigrao u prvom setu. Iako je domaćin nešto bolje krenuo i poveo sa 8:6, imao potom i minimalnu prednost na drugom obaveznom predahu (16:15), Spartak je to uspeo da preokrene.

Subotičani su najpre poveli u završnici sa 21:20, a potom su blokom i servisom uspeli da dobiju prvi set – 26:24. Zadržao je Spartaki dobru igru i u drugom periodu, ali je Partizan tada bio na znatno višem nivou.

Crno-beli su znatno poboljšali realizaciju napada, pa su ponovo imali dva poena viška na prvom (8:6), a potom i četiri na drugom tehničkom tajm-autu (16:12). Ovoga puta tu prednost nisu prokockali – 25:22.

U nastavku meča gosti nisu imali snage da pruže otpor kao u prva dva seta. To posebno važi za treći period, u kojem je Partizan imao i duplo više poena od rivala (16:8). Nedugo potom Partzan je dobio ovaj set – 25:12.

Bolji su Subotičani bili u četvrtom setu, držali su se u egalu do 7:7, ali je potom Partizan opet dodao gas. Poveli su crno-beli sa 16:12, potom i 21:14 i tu je bio kraj otpora hrabrih Subotičana – 25:19.

Partizan Vizura – Spartak (Subotica) 3:1
(24:26, 25:22, 25:12, 25:19)

Dvorana: SC „Vizura“. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandra Balandžić i Vladimir Cvetković. Trajanje meča: 99 minuta.

PARTIZAN VIZURA: Lopar 9, Kostić 3, Palibrk, Steljić, Mrdak 23, Majstorović 14, Rajković (libero), Jokanović, M. Nikolić 18, P. Nikolić 8, Jevtić (libero), Popović. Trener: Milan Žuričić.

SPARTAK: Crnjanski 11, Jungić, Janačkov 6, Vidakov (libero), Janjić 9, Elezović, Konkolj (libero), Marković, Kecman 12, Medić 16, Ilić 2, Stefanović 1. Trener: Aleksandar Petrović.