Pregleda: 1893

Poraz odbojkaša Spartaka od imenjaka iz Ljiga (3:1)

22.12.2013. u 11:28h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkaši Spartaka nisu uspeli da se revanširaju imenjacima iz Ljiga za eliminaciju iz Kupa pošto su poraženi po drugi put ove sezone, identičnim rezultatom kao u prvom meču na ostvaranju sezone kada su u subotičkoj Hali sportova domaći bili bolji sa 3:1

U prva dva seta viđena je velika borba. Domaći su imali poen viška na prvom tehničkom tajm-autu (8:7), potom dva poena zaostatka na drugom (16:14). Ipak, zaigrali su vrlo angažovano u finišu, u kojem su imali više sreće i koncentracije – 27:25.

Sve što su Subotičani propustili u prvom nadoknadili su u drugom setu. Ovoga puta je domaćin diktirao ritam, vodio sa po tri poena prednosti na oba tehnička tajm-auta (8:5, pa 16:13), a u završnici su imali 21:19. Ipak, ovaj period je pripao gostima, koji su izjednačili – 25:23.

U trećem setu ekipa Bogdana Veličkovića je bila daleko bolji rival, pa je ponovo vodila – 25:18. Nisu domaći dobro krenuli dobro u četvrtom periodu, gubili su sa 8:4, ali uz sjajne Radosava Dojčilovića i Nemanju Opačića uspeli su da preokrenu (16:14), a potom i uspešno privedu meč kraju – 25:22.

Spartak (Ljig) – Spartak (Subotica) 3:1
(27:25, 23:25, 25:18, 25:22)

Hala: OŠ „Sava Kerković“. Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Stevanović i Nenad Davidović. Trajanje meča: 114 minuta.

SPARTAK (LJIG): Majcan 1, Gajić, Šatora, Adamović 9, Drapšin 11, Dojčilović 26, Smiljanić (libero), Milosavljević 1, Karišik, Radosavljević 1, Opačić 18, Turanjanin 9. Trener: Bogdan Veličković.

SPARTAK (SUBOTICA): Crnjanski 23, Janačkov 10, Vidakov (libero), Janjić 4, Elezović, Konkolj (libero), Marković 1, Mutapčija 3, Kecman 10, Medić 8, Ilić 9, Stefanović. Trener: Aleksandar Petrović.