Pregleda: 2656

Poraz odbojkaša Spartaka na gostovanju u Kraljevu (3:1)

01.02.2014. u 12:21h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkaši Spartaka nisu uspeli da nastave ovogodišnji niz od 3 vezane pobede pošto su sinoć u okviru 14. kola Super lige poraženi u Kraljevu od ekipe Ribnice sa 3:1.

Sjajno su domaći igrali u većem delu meča, ali su i gosti ovaj meč učinili vrlo zanimljivim. Na kraju je malo nedostajalo da Spartak u neizvesnoj završnici četvrtog seta dođe do izjednačenja i najmanje jednog boda.

Imala je Ribnica 2:1 i 21:16, ali je umalo to prokockala. Subotičani su uspeli da izjednače, ali su poklekli posle velike borbe, pa je ceo plen ostao u Kraljevu. Ribnica je ovim bodovima preskočila Radnički, koji u nedelju u derbiju kola dočekuje Vojvodinu NS seme.

U prva dva seta Ribnica je bila bolji rival, a oba ta perioda dobila je bez većih problema. Ipak, izmena kod gostiju je urodila plodom, bivši reprezentativac Nemanja Stefanović (igrao srednjaka) pokrenuo je svoj tim, koji je osvojio treći set.

Potom je usledio već opisani rasplet četvrtog perioda, u kojem je Ribnica posle drame slavila. Imali su domaći čak petoricu dvocifrenih igrača, pa je Radović nanizao 19 poena, Radević 17, Usiljanin 15, Bojović 13, a Marinković 10. Sa druge strane, blistao je Miomir Crnjanski sa 26, a Kecman je stigao do 15.

Ribnica – Spartak 3:1
(25:22, 25:19, 23:25, 28:26)

Hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 150. Sudije: Ivan Lazarević i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 106 minuta.

RIBNICA: Marinković 10, Stojsavljević, Usiljanin 15, Okošanović, Bojović 13, Močić (libero), Radović 19, Bićanin 3, Veljović, Milovanović, Radević 17, Škundrić (libero). Trener: Boško Mačužić.

SPARTAK: Crnjanski 26, Jungić, Janačkov 8, Vidakov (libero), Elezović 1, Konkolj (libero), Marković, Mutapčija 8, Kecman 15, Pualić, Medić 1, Stefanović 6. Trener: Aleksandar Petrović.