Pregleda: 2023

Poraz košarkašica Spartaka od ekipe Vrbasa (56:63)

17.02.2014. u 11:51h
ŽKK "Spartak" pretrpeo je sinoć u Hali sportova svoj 12. poraz u sezoni pošto su od njih bile bolje gošće iz Vrbasa i slavile sa 56:63. Tim Stojanke Došić se trenutno nalazi na 9. poziciji sa skorom 7-12 i ima dve pobede više od ekipa iz zone ispadanja. U naredom kolu košarkašice Spartaka gostuju u Beogradu ekipi Radivoja Koraća.

Košarkašice Vrbasa Medele savladale su u meču 19. kola Prve lige kao gošće Spartak rezultatom 56:63 (18:18, 9:17, 10:18, 19:10).

Vrbas je do pobede došao boljom igrom u finišu druge četvrtine i na početku treće. Između 18. i 25. minuta gošće su napravile seriju 17:1 i povele sa 45:27.

Vrbas je imao sigurno vođstvo sve do 39. minuta kada je Spartak prišao na četiri poena minusa (56:60) ali nije imao snage da još više unese dramatiku u meč.

U redovima Spartaka Laković je sa 23 poena bila najefikasnija, poen manje postigla je Knežević. dok je kod gostiju najefikasnija bila Demirović sa 22 poena (17 skokova), zatim Rajić koja je ubacila 19 poena.

U narednom kolu ŽKK "Spartak" gostuje u Beogradu ekipi ŽKK "Radivoj Korać".