Pregleda: 1354

Plivanje: Spartak osvojio 26 medalja na tri takmičenja

24.07.2019. u 10:53h
Plivači Spartaka tokom vikenda nadmetali su se na tri plivačka mitinga i ostvarili odlične rezultate u različitim uzrasnim kategorijama osvojivši ukupno 26 medalja.

Tokom proteklog vikenda plivači Spartaka su se nadmetali na tri različita takmičenja i ostvarili veoma zapažene rezultate. U Senti na Međunarodnom plivačkom mitingu Subotičani su osvojili ukupno 18 medalja.

Na plivačkom maratonu održanom u Brčkom na Savi, u trkama na 10 i dva kilometra takmičari Spartaka osvojili su tri zlatne medalje na 10 i dve na deonici od 2 kilometra. Na Dunavu u Apatinu održano je nadmetanje na tri kilometra, gde su se Spartakovi plivači okitili sa tri medalje.

U Senti je održan 40. Međunarodni plivački miting na kojem je nastupilo 250 takmičara iz 20 klubova iz Srbije, Mađarske i Hrvatske. Spartak je nastupao sa podmlađenim sastavom i osvojio ukupno 18 medalja, od toga pet zlatnih, sedam srebrnih i šest bronzanih.

• Petra Novović - bronzana na 50 leđno i
  • Nađa Skenderović - bronzana na 50 prsno.

Na trećem Međunarodnom plivačkom maratonu u Brčkom, u trci na 10 kilometara (olimpijska disciplina)  Jovana Đurić s vremenom 1 sat i 31 minut postala je apsolutni pobednik , Filip Zavišić koji je stazu isplivao za 1 sat i 35 minuta takođe je prvi stigao na cilj u kategoriji kadeta, dok je Slobodan Božin u kategoriji veterana osvojio zlatnu medalju. Veterani Spartaka Ana Vukičević i Ištvan Priboj u trci na 2 kilometra  zauzeli su prva mesta

U  Apatinu na 19. Dunavskom maratonu u disciplini 3 kilometra,  Filip Zavišić je zauzeo prvo mesto u kategoriji kadeta, a isti rezultat su ostvarili i plivači veterani Ana Vukičević i Ištvan Priboj u svojim starosnim kategorijama.