Pregleda: 1745

Plivanje: Spartak osvojio 18 medalja na "Uskršnjem mitingu"

23.04.2019. u 12:51h
Na plivačkom mitingu, održanom u Novom Sadu tokom proteklog vikenda, Spartak je u ekipnom plasmanu zauzeo treće mesto, sa osvojenih 18 medalja i prvo u štafeti. Leon Hemi bio je najuspešniji takmičar u kategoriji dečaka do 10 godina sa osvojena tri zlatna odličja i srebrno.
Plivanje: Spartak osvojio 18 medalja na "Uskršnjem  mitingu"

U konkurenciji 310 plivača iz 12 klubova koji su učestvovali na „Uskršnjem mitingu“ održanom u Novom Sadu, plivači Spartaka ekipno su zauzeli treće mesto, osvojivši 18 medalja.

Na mitingu su se nadmetali takmičari iz Srbije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Švajcarske i Makedonije. Spartak je nastupio sa 22 takmičara i osvojio 18 medalja, od toga sedam zlatnih, osam srebrnih i tri bronzane.

Najuspešniji takmičar u kategoriji plivača do 10 godina je bio Leon Hemi sa osvojene četiri medalje. Medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojil su:

Dečaci: Leon Hemi (tri zlatne - na 50 kraul, 50 leđno i 100 mešovito i srebrna na 50 delfin), Đorđe Peić Tukuljac (zlatna na 50 prsno), Boris Boršoš (tri srebrne - na 100 kraul, 100 prsno i 200 mešovito).

Devojčice: Jana Mut (zlatna - na 100 mešovito, i tri srebrne, na 50 kraul, 50 delfin i 50 prsno), Lili Kuti (zlatna na 100 leđno, srebrna na 100 kraul i bronzana na 100 mešovito) i Petra Novović (bronzana na 50 prsno, Miša Novović, bronzana na 50 delfin).

U kategoriji štafeta 8x50 kraul (4 dečaka + 4 devojčice) ekipa Spartaka je zauzela prvo mesto. Štafeta je nastupila u sastavu: Petra Novović, Jana Mut, Nađa Skenderović, Lili Kuti, Leon Hemi, Aleksa Ristić, Boris Boršoš i Srđan Matković.