Pregleda: 1226

Plivanje: Novi rekordi Boršoša i Rađenovića

20.12.2021. u 09:51h
Takmičari Spartaka, Boris Boršoš i Matija Rađenović, oborili su nacionalne rekorde na prestižnom međunarodnom plivačkom mitingu u Hodmezevašarhelju.

PRIBOJ OSVOJIO 5 ZLATNIH MEDALJA - Jedan od najuspešnijih plivača starije generacije Ištvan Priboj na masters prvenstvu Srbije osvojio je pet zlatnih medalja. Priboj jebio najbolji u disciplinama 50m kraul, 50m prsno, 50m delfin, 100m prsno i 100m mešovito u kategoriji od 75 do 79 godina.

Boris Boršoš je oborio nacionalni rekord Srbije za dečake do 14 godina u disciplini 400m kraul, sa vremenom 4:15:96, dok je Matija Rađenović uspeo da obori državni rekord u disciplini 200m mešovito za dečake do 15 godina, sa vremenom 2:10,69.

Pored ova dva izuzetna rekorda i ostali takmičari Spartaka pod vođstvom trenera Bojana Race su ostvarili zapažen učinak.

Kadeti i juniori Spartaka su ovim nastupom praktično završili takmičenja u ovoj kalendarskoj godini.