• Pregleda: 1083

Plivanje: 43 medalje Spartaka na mitingu "Subotičkih 200 i više"

Bazen u Dudovoj šumi, odnosno Plivački klub "Spartak" u subotu je bio domaćin dva takmičenja - plivački miting "Subotičkih 200 i više", deveti po redu, i premijerno Prvenstva Srbije na 5 kilometara.
Foto: Ilustracija
Plivanje: 43 medalje Spartaka na mitingu "Subotičkih 200 i više"

Prvenstvo Srbije u plivanju na 5 km u bazenu

Na Prvenstvu Srbije u plivanju na 5 km, je nastupilo ukupno 28 plivača i plivačica iz Mađarske i Srbije. Takmičarka Spartaka Jovana Đurić je nova apsolutna prvakinja Srbije na 5 km, dok je u istoj disciplini novi prvak Srbije u kategoriji kadeta Filip Zavišić.

Miting "Subotičkih 200 i više"

Tradicionalno takmičenje u organizaciji Plivačkog kluba "Spartak", vrlo simboličnog naziva jer se plivači nadmeću u disciplinama dužine 200 metara i više. Na takmičenju je nastupilo 100 takmičara iz 10 vojvođanskih klubova. Takmičari Spartaka su osvojili ukupno 43 medalje, od čega 23 zlatne, 13 srebrnih i 7 bronzaih.

Rezultati i osvojene medalje u pojedinačnoj konkurenciji:

Devojke:

  • Mut Jana, dve zlatne medalje, na 200 kraul i 200 mešovito,
  • Kuti Lili, zlatna medalja na 200 leđno,
  • Romić Vanja, dve zlatne medalje, na 200 prsno i 200 mešovito i bronzana na 800 kraul,
  • Zubelić Anja, dve zlatne, na 200 prsno i 800 kraul,
  • Crnković Dunja, tri zlatne medalje, na 200, 400 i 800 kraul,
  • Đurić Jovana, dve zlatne medalje na 200 i 400 kraul,
  • Milodanović Katarina, zlatna na 400 mešovito i srebrna na 200 delfin,
  • Kujundžić Iva, srebrna medalja na 200 kraul,
  • Keseić Petra, srebrna na 400 kraul i bronzana na 200 kraul,
  • Obradović Nađa, srebrna na 200 leđno,
  • Mut Tea, srebrna na 800 kraul,
  • Babić Taša, bronzana na 400 kraul.

Dečaci:

  • Dulić Danilo, zlatna na 200 kraul, i dve srebrne na 400 kraul i 200 mešovito,
  • Knežević Luka, zlatna na 400 kraul, srebrna na 200 kraul i bronzana u disciplini 200 mešovito,
  • Barši Marko, zlatna na 1500 kraul i dve srebrne na 400 kraul i 200 delfin,
  • Gencel Andor, dve zlatne, na 400 kraul i 200 leđno i srebrnu na 1500 kraul,
  • Timarac Lazar, zlatna na 200 delfin i bronzana na 1500 kraul,
  • Tutić Veljko, zlatna na 200 kraul i srebrna na 1500 kraul,
  • Hajagoš Adriel, tri zlatne medalje na 200 delfin, 400 i 1500 kraul.
  • Boršoš Boris (HSUVC), srebrna na 200 prsno i dve bronzane, na 200 i 400 kraul.

Najbolji takmičari na Mitingu po kategorijama su:

Dečaci:

  • 10 godina i mlađi: Ujvari Leon, PK "Spartak - Prozivka"
  • 11-12 godina: Rađenović Matija, PK "Polet" Sombor
  • 13-14 godina: Gencel Ador, PK "Spartak"
  • 15-16 godina: Hajagoš Adriel, PK "Spartak"

Devojke:

  • 9 godina i mlađe: Mut Jana, PK "Spartak"
  • 10-11 godina: Tot Silvia, PK "Spartak - Prozivka"
  • 12-13 godina: Romić Vanja, PK "Spartak"
  • 14-15 godina: Zubelić Anja, PK "Spartak"
  • 16 godina i starije: Đurić Jovana, PK "Spartak"
Izvor: Subotica.com

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.