Pregleda: 1441

Održano Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova za juniore

06.10.2014. u 12:24h
U subotičkoj Hali sportova u nedelju je održano ekipno i pojedinačno Prvenstvo Vojvodine u dizanju tegova u starosnoj kategoriji juniora i juniorki do 17 godina, na kojem je KDT "Spartak" zauzeo ekipno drugo mesto.

U pojedinačnoj konkurenciji takmičari KDT "Spartak" su ostvarili sledeće rezultate:

• Kategorija 69kg: David Varga , trzaj 47kg, izbačaj 65 kg u biatlonu 112kg (1. mesto)
  • Kategorija 77kg: Levente Besedeš, trzaj 62kg, izbačaj 70kg u biatlonu 132kg (1. mesto)
  • Kategorija 85kg: Roland Beler, trzaj 77kg, izbačaj 90kg u biatlonu 167kg (2. mesto); Gabor Nađ Farkaš, trzaj 55kg, izbačaj 80kg u biatlonu 135kg (3. mesto) i Viktor Haško, trzaj 40kg, izbačaj 55kg u biatlonu 95kg (5. mesto)
  • Kategorija 94kg:  Ervin Aroksalaši, trzaj 110kg, izbačaj 137kg u biatlonu (1. mesto)
  • Kategorija +94kg: Tamaš Kajdoči, trzaj 135kg, izbačaj 150kg u biatlonu 185kg (1. mesto(

U ekipnoj konkurenciji prvo mesto je zauzeo Herkules iz Bača sa 1057,39 sinclair bodova, drugo mesto je osvojio domaći Spartak sa 970,41 bodova, treća je bila ekipa "Herkules 2" iz Bača sa 442,13 bodova, četvrta je bila ekipa KDT "Spartak 2" sa 442,12 bodova, dok je poslednje mesto zauzeo Radnički iz Sombora sa 412,29 sinclair bodova.

Naredno takmičenje koje očekuje takmičare KDT "Spartak" je finalni turnir seniorskog ekipnog prvenstva Srbije i pojedinačno prvenstvo Srbije za mlađe seniore i seniorke, koje će se održati naredne subote u Somboru.