• Pregleda: 1682

Održan 8. TRON rođendanski polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva

Atletsko rekreativni klub "Tron" održao je sada već tradicionalnu rođendansku trku, osmu po redu na Paliću i SRCEF trku zadovoljstva u dužini od 5km. U polumaratonu je oboren rekord staze i trke.
Održan 8. TRON rođendanski polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva

Značaj ove trke, na kojoj je učešće uzelo preko 400 takmičara iz više zemalja, je u promociji rekreativnog trčanja ali i Palića kao sportsko rekreativne turističke destinacije.

U trci polumaratona postignut je izuzetan rezultat gde je takmičar iz Hrvatske, Danijel Fak tu deonicu istrčao za 1čas, 12 minuta i 9 sekundi, što je za 8. minuta bolji rezultat od drugoplasiranog takmičara Slobodana Marinkova iz Pančeva.

Osvajači prva tri mesta u apsolutnim kategorijama dobili su pehare i robne nagrade. Prva tri mesta po kategorijama dobila su medalje. Svi učesnici koji su istrčali trku za koju su se prijavili dobili su diplome sa postignutim vremenom, a polumaratonci su dobili i učesničku medalju.

Rezultati:

SRCEF, trka zadovoljstva 5 km (Ž):

  1. Elzana Duraković (SRCEF) 28:43,
  2. Nina Dalmacija (SRCEF) 29:00,
  3. Dragana Tordaj (SRCEF) 29:03

SRCEF, trka zadovoljstva 5 km (M):

  1. Karim Bendžama (SRCEF) 21:05,
  2. Stefan Vemić (SRCEF) 22:23,
  3. Dragan Vugdelija (SRCEF) 23:08

Apsolutna kategorija 5KM (Ž):

  1. Domoši Petra (Titan TC) 19:13,
  2. Bognar Čila (Partizan – Kanjiža) 20:45,
  3. Jamanta Šafranj (Tron) 20:56

Apsolutna kategorija 5KM (M):

  1. Selepčenji Žolt (Titan – Segedin) 16:42
  2. 2. Nikša Papić (Triogi Racing) 16:46
  3. 3. Hološi Levente (Titan TC) 17:42

Polumaraton, apsolutna kategorija (Ž):

  1. Bognar Ana (Kanjiža, Kajak klub) 1:33:15,
  2. Aleksandra Marinkov (Pančevo) 1:35:09,
  3. Nora Trklja (Subotica)

Polumaraton, Ž-35:

  1. Heredi Kristina (Segedin) 1:37:27,
  2. Makra Agnes (Titan) 1:43:14,
  3. Madaras Puškaš Karolina (Palić Paligo Palus) 1:44:38

Polumaraton, Ž-50:

  1. Irina Brkić (OZT Osijek) 1:58:02,
  2. Trungel Mester Edit (Tron) 2:09:54

Polumaraton, apsolutna kategorija (M):

  1. Danijel Fak (OZT Osijek) 1:12:09,
  2. Slobodan Marinkov (Pančevo) 1:20:16,
  3. Medovarski Zoltan (Tisakečke) 1:22:07

Polumaraton, M-40:

  1. Miloš Kesić (Somaraton) 1:24:42,
  2. Vuk Terzin (Beograd) 1:28:10,
  3. Roberto Bašić (OZT Osijek) 1:29:17

Polumaraton, M-50:

  1. Saša Antić (Valjevo) 1:35:09,
  2. Andrea Rodić (Adidas Runnig Team) 1:36:38,
  3. Novak Mataruga (Laćarak) 1:36:49

Polumaraton, M-60:

  1. Dragan Ćirić (Trón) 1:42:22,
  2. Borbelj Imre (Bordanj) 1:50:16,
  3. Molnar Mihalj (Segedin) 1:53:32
Izvor: Subotica.com

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.