Pregleda: 1821

Odbojkašice Spartaka savladale Železničar (2:3)

11.01.2015. u 13:39h
Sjajan meč u Lajkovcu, velika borba u pet setova i pobeda Spartaka protiv Železničara, kojem je za utehu ostao bod. Pobednik je odlučen u taj-breku, u kojem su domaće prokockale veliku prednost (12:9). Na kraju, Subotičanke su uspele da preokrenu i ostvare važan trijumf. U narednom kolu u Suboticu dolazi Crvena zvezda.

Utakmicama 11. kola Super lige u petak je nastavljeno takmičenje u najjačoj ženskoj odbojkaškoj ligi. Svoj meč je odigrala i ekipa Spartaka koja je juče gostovala u Lajkovcu.

U prvom periodu se vodila velika borba, vodio je Železničar sa 16:14, ali je potom posustao, što su gošće znale da kazne i da povedu – 25.22. U drugom setu potpuna dominacija Lajkovčanki, koje su ubedljivo došle do izjednačenja – 25:13.

Odličan je Železničar bio i u trećem periodu, pa su se tada navijači domaćih ponadali da njihov tim može i do pobede – 25:15.

Ipak, Spartak je smogao snage da preokrene. Najpre su Subotičanke bile ubedljive u četvrtom setu, u kojem su izborile izjednačenje – 25:16, a potom je usledio već opisani rasplet u petom setu.

Železničar – Spartak 2:3
(22:25, 25:13, 25:15, 16:25, 14:16)

Posle pobede u Lajkovcu Spartak se makar privremeno popeo na 2. poziciju na tabeli Super lige, a u narednom, 12. po redu, kolu koje se igra 17. janura u Suboticu dolazi aktuelni šampion Srbije i trenutno trećeplasirana ekipa - beogradska Crvena zvezda koja danas igra svoj meč protiv prvoplasirane Vizure.