Pregleda: 2270

Nova pobeda odbojkašica Srbije

19.07.2009. u 13:37h
Izvor: RTS

Nakon odlične igre i pobede nad Španijom (3:0), naše odbojkašice savladale su i Rumunke.U prvom setu agresivnom igrom odbojkašice Srbije stvorile su prednost i lako dobile set sa 25:17. U finišu drugog seta došlo je do opuštanja u redovima naše reprezentacije, što protivnice koriste i dobijaju drugi set rezultatom 28:26.U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim - Srbija. Odlična igra naših odbojkašica. Naredna dva seta dobijena su identičnim rezultatom, ubedljivih 25:15.Odbojkašice Srbije su na korak od plasmana na prvenstvo sveta, gde će učešće obezbediti dve najbolje ekipe sa subotičkog turnira.Utakmica je odigrana u Hali sportova u prisustvu 1600 gledalaca, a sudili su Mario Bernola Sančes iz Španije i Ahti Peka Hutaniska iz Finske.Srbija: Nikolić (16), Đerisilo-Stanković (19), Krsmanović (16), Majstorović (15), Antonijević (1), Vesović (1), Ognjenović (3), Veljković (10), Rašić (1), Popović, Ševarika, Bursać (1).Rumunija: Nuku, Trombitaš (2), Markovići (7), Turlea (16), Zaharija, Angel (1), Manu, Onjejekve (7), Nedelku, Trika (4), Murešan (14), Miklea.Selektor Zoran Terzić nije bio sasvim zavoljan izdanjem svojih izabranica na meču protiv Rumunki."Nismo delovali kao celina u ovoj utakmici. Nismo ispunjavali sve zadatke i držali se dogovora, ali važno je da je ostvarena pobeda. Pokazali smo u poslednja dva seta da možemo da igramo bolje", izjavio je Terzić.Kapiten Jelena Nikolić smatra da je ekipa napravila veliki uspeh na turniru u Subotici."Plan smo ostvarili, iza nas su dve važne pobede. Pokazali smo koliko smo jak kolektiv. Imali smo dosta problema tokom pripremnog perioda, povrede su diktirale sastav ekipe, ali nas to nije omelo da igramo maksimalno angažovano", rekla je Nikolić.U poslednjoj utakmici odbojkašice Srbije sastaju se sa Hrvatskom, nedelja 20.30 časova RTS-2.Svetsko prvenstvo održaće se iduće godine u Japanu.