Pregleda: 1278

Mali fudbal: Spartak slavio u derbiju protiv Letećih Bajmočana

08.03.2021. u 13:50h
Subotičanima je pripao derbi kola u malom fudbalu. Spartak je bio bolji i pobedio Leteće Bajmočane.

Spartak je, u okviru 13. kola Futsal lige Vojvodine - grupa Zapad, pobedio Leteće Bajmočane sa 4:2.  Iako je domaći tim imao prednost pred kraj prvog dela, Subotičani su uspeli da izjednače, a potom i preokrenu rezultat u svoju korist i upišu nove bodove.

Andrej Ivković  je doveo Subotičane u vođstvo, ali je vrlo brzo  Miloš Marinković izjednačio na 1:1. a potom i prokrenuo rezultat u korist Bajmočana. Činilo se da će Leteći Bajmočani otići na odmor uz minimalnu prednost, ali se kapiten Spartaka, Goran Popović, pobrinuo za izjednačenje -2:2.

U nastavku je vladala velika neizvesnot, nizale su se prilike na obe strane, a onda su Subotičani preuzeli inicijativu. Nikola Maksimović je doveo Spartak u vođstvo u 39. minutu, a tačku na pobedu u derbiju stavio je Aleksandar Zolnajić – 2:4.

Leteći Bajmočani – Spartak 2:4 (2:2)
Marinković 4’, 9’ – Ivković 2’, Popović 17’, Maksimović 39’, Zolnajić 40’

Leteći Bajmočani: Ristić, Marinković, Cvetković, Lazić, Z.Maravić, Lebović, P. Maravić, Suknović.
Spartak. Bjelica, Zolnajić, Popović, Ivković, Glogovac, Žiža, Matijević, Maksimović, Horvacki, Nedić, Lazić.

U narednom kolu Spartak dočekuje Hajduk iz Kule, dok su Leteći Bajmočani slobodni.