• Pregleda: 1522

Košarkašice Spartaka savladale Šabac (67:71)

U utakmici 17. kola Prve lige za košarkašice Spartak je savladao Šabac na gostujućem terenu i tako upisao svoju petu ovosezonsku pobedu.

ŽKK "Spartak" je konačno vezao dve pobede, a već u narednom kolu u Suboticu dolazi beogradski Partizan koji je u seriji od tri pobede i nalaze se na trećoj poziciji.

Spartak je gotovo od prvog minuta preuzeo rezultatsku prednost i držao prednost većim delom meča. U finišu druge četvrtine subotička ekipa je serijom 9:0 otišla na velikih 14 poena prednosti - 37:23. Tokom treće četvrtine Spartak je u tri navrata vodio sa 16 poena prednosti, a u poslednju četvrtinu ušao sa 13 poena prednosti - 49:36.

U poslednjoj četvrtini Šabac je zaigrao daleko angažovanije, što je donelo veliku neizvesnost u finišu meča. Domaćin je u 38. minutu stigao na minus jedan (57:58) i do kraja meča bio stalna pretnja. Ipak, iskusne Vidović i Veselovski bile su hladne glave i sigurne ruke u finišu meča, u kome su iskombinovale devet poena i donele vredna dva boda svojoj ekipi.

Šabac - Spartak 67:71 (15:17,8:20,13:12,31:22)

U ekipi Spartaka ubedljivo najefikasnija je bila Veselovski sa 31 postignut poen, slede Vidović sa 19, Ivić 8, Pavlov 5, dok su Zlajić i Suturović postigle po 4. Najiskusnije i najefikasnije igračice Spartaka Vidović i Veselovski na terenu su provele svih 40 minuta meča.

Na tabeli Prve lige i dalje vodi ekipa Radivoj Korać sa maksimalnih 16 pobeda i večeras utakmicom protiv Crvene zvezde zatvara 17. kolo.